Anasayfa HaberlerFilm Haberleri Matt Damon, Stillwater Filmini Çekebilmek İçin Önemli Bir Aile Kuralını Bozdu

Matt Damon, Stillwater Filmini Çekebilmek İçin Önemli Bir Aile Kuralını Bozdu

Yazar: Mediha Karasungur

Matt Damon Stillwater Filmini Çekebilmek İçin Önemli Bir Aile Kuralını Bozdu

Konu aileye gelince, birçok insan sevdiklerini ellerinden geldiğince korumaya çalışır. Stillwater filminde Matt Damon, Bill Baker karakteriyle karşımıza çıkmakta. Filmin çekimleri esnasında Damon, önemli bir aile kuralını bozmak zorunda kaldı.
“Dürüst olmak gerekirse Bill Baker’ı oynarken en çok zorlandığım nokta, çocuklarımdan ayrı kalmaktı. İki hafta kuralını ilk kez bu filmde bozduk ve bizim için çok zordu. Fakat, karakteri oynayabilmek için, baba olmak bana çok yardımcı oldu. Karakterde kendimden parçalar bulduğum oldu. Karakterin kızını hayal kırıklığına uğrattığı düşüncesi ve ortalarda olmamasına dair duyguları verebilmek için gereken duygu durumuna girmem zor olmadı.”

Bu aile kuralını eşi Luciana ve kızlarıyla birlikte uzun bir süredir koruyorlardı. Ailesi filmin çekildiği yerlere seyahat ederek Damon ile görüşebiliyordu. The Martian gibi büyük projelerde dahi bir yolunu bulup ailesiyle görüşebilmesine rağmen, Damon bu kez Stillwater filmi çekilirken kuralları bozmak durumunda kaldı. Fakat bu şekilde Damon, Baker ailesinin yaşadığı şeyleri tam olarak anladı ve role bürünmesi kolaylaştı.

10 Eylül’de Türkiye’de gösterime girecek olan Stillwater filminde, Matt Damon şimdiye dek en önemli performanslarından birini sergiledi. Film, suçsuz yere tutuklanan kızı Allison’ı (Abigail Breslin) kurtarmaya çalışan bir babanın, Bill Baker’ın hikayesini ele alıyor. Bu macerasında Virginie (Camille Cottin) ve onun kızı Maya (Lilou Siauvaud) ile yolları kesişen Baker, kızını kurtarmak ve adaleti sağlamak için elinden gelen her şeyi yapıyor.

Eğer bu aile draması tam olarak aradığınız şey değilse, Matt Damon’ın baş rollerini Adam Driver, Jodie Comer ve Ben Affleck ile paylaştığı The Last Duel adlı Amerikan – İngiliz tarihi drama filmine göz atabilirsiniz.

Matt Damon Stillwater Filmini Çekebilmek İçin Önemli Bir Aile Kuralını Bozdu

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...