Anasayfa HaberlerFilm Haberleri Kar ve Ayı, Dünya Prömiyerini Toronto’da Yapacak

Kar ve Ayı, Dünya Prömiyerini Toronto’da Yapacak

Yazar: Oğuzhan Güre

Kar ve Ayı Dünya Prömiyerini Toronto’da Yapacak

Selcen Ergun’un ilk uzun metrajlı filmi Kar ve Ayı, dünya prömiyerini bu sene 8-18 Eylül tarihlerinde yapılacak 47. Toronto Uluslararası Film Festivali’nde gerçekleştirecek.

Kar ve Ayı, dünya sinemasının köklü festivallerinden biri olan Toronto Uluslararası Film Festivali’nde önemli keşif filmlerinin yer verildiği Discovery Bölümü’ne bu sene Türkiye’den seçilen tek yapım oldu. Selcen Ergun’un yönettiği ve senaryosunu Yeşim Aslan ile beraber yazdığı filmin başrollerinde Merve Dizdar ve Saygın Soysal yer alıyor. Asiye Dinçsoy, Erkan Bektaş, Derya Pınar Ak, Onur Gürçay ve Muttalip Müjdeci ise başrollere eşlik eden isimler. Psikolojik gerilim unsurları taşıyan Kar ve Ayı’da kışın bitmek bilmediği uzak bir kasabaya atanan genç bir hemşirenin oradaki erk ilişkileri, sır ortaklıkları ve şüpheyle yüzleşme hikâyesi anlatılıyor.

Türkiye-Almanya-Sırbistan ortak yapımı olan Kar ve Ayı’nın çekimleri 2020 yılı kış aylarında Artvin – Şavşat bölgesinin zorlu koşullarında gerçekleştirildi. Film Eurimages, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Medienboard Berlin Brandenburg, Almanya Hamburg Schleswig-Holstein ve Sırbistan Film Merkezi destekleriyle tamamlandı. Kar ve Ayı, proje aşamasında Köprüde Buluşmalar ve Bosphorus Film Lab’dan birçok ödül kazandı. Görüntü yönetmenliğini Florent Herry’nin üstlendiği, kurgusunu Çiçek Kahraman’ın gerçekleştirdiği filmin müziklerinde ise Erdem Helvacıoğlu imzası bulunuyor.

Kar ve Ayı Dünya Prömiyerini Toronto’da Yapacak

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...