Anasayfa HaberlerFilm Haberleri Gucci Ailesi’nden Açıklama

Gucci Ailesi’nden Açıklama

Yazar: Cemrenur Erdal

Gucci Ailesi’nden Açıklama

Yakın tarihli film hakkında bir açıklamada House of Gucci’nin gerçek hayattaki ailesi, Ridley Scott’ın filmini “son derece acı verici” olarak nitelendirdi. Suç draması, Scott’ın olumlu eleştiriler alan The Last Duel’den sonraki 2021’deki ikinci filmi oldu.

House of Gucci, senaryosunun kalitesinden çok katıksız eğlence değeriyle övüldü. Patrizia Reggiani’nin ana karakterini canlandıran Lady Gaga’nın performansı evrensel olarak övgüyle karşılandı ve birçok eleştirmen mega yıldızın ikinci bir Akademi Ödülü adaylığını hak ettiğini öne sürdü. Filmde rol alma yaklaşımını tartışan Lady Gaga, tartışmalı metot oyunculuk yaklaşımına güvendiğini ve set dışındayken bile karakterinin aksanını koruduğunu açıkladı.

Şimdi Variety tarafından paylaşılan bir açıklamada gerçek hayattaki Gucci ailesi, Scott’ın filminin kendilerinin “son derece acı verici” ve markalarının “mirası için bir hakaret” olan yanlış bir tasvirini sunduğunu iddia ediyor. Açıklamada, özellikle filmin Patrizia Reggiani tasvirini eleştiriyor ve onu “Maurizio Gucci cinayetinin kışkırtıcısı” olarak nitelendiriyor; filmin ona yönelik “hoşgörülü tavrını” kınıyor. Ailenin açıklamasında ayrıca filmin prodüksiyonu sırasında kendilerine danışılmadığı da açıklanıyor. İtalyancadan tercüme edilen açıklamaya aşağıdan göz atın:

Gucci ailesi, House of Gucci filminin vizyona girmesini not alıyor ve biraz endişeleniyor çünkü çalışma, ailenin “gerçek hikayesini” anlatmak istediğini iddia etse de şimdiye kadar yayınlanan fragmanlar ve röportajların yarattığı korkular film, doğru olmaktan uzak bir anlatı taşıyor olduğunu onayladı.

 Filmin yapımcılığı, şirketin 30 yıllık başkanı olan Aldo Gucci’yi ve Gucci ailesinin üyelerini kahramanlara, olaylara atfederek çevrelerindeki dünyaya karşı cahil ve duyarsız haydutlar olarak tanımlamadan önce varislere danışma zahmetinde bulunmadı. Bu, insani açıdan son derece acı verici ve markanın bugün üzerine inşa edildiği mirasa bir hakaret.

 Daha da sakıncalı olanı, Maurizio Gucci cinayetinin kışkırtıcısı olmaktan kesinlikle mahkûm olan bir kadına karşı hoşgörülü bir üslup önerme noktasına geldiğinde neredeyse paradoks noktasına kadar gizemli hale gelen yeniden inşa, sadece resimde değil, filmde değil, aynı zamanda oyuncu kadrosunun yaptığı açıklamalarda, erkeksi ve maço bir kurum kültüründe hayatta kalmaya çalışan bir kurban olarak gösterildi.

Ayrıca, bir aile şirketi olduğu 70 yıllık geçmişi boyunca Gucci kapsayıcı bir şirkettir. Gerçekten de tam olarak 1980’lerde- filmin geçtiği tarihsel bağlam – kadınlar daha üst konumdaydı: ailenin üyeleri veya aile dışı olmalarına bakılmaksızın, bunlar arasında Gucci Amerika’nın başkanı, Küresel Halkla İlişkiler ve Halkla İlişkiler Başkanı vardı.

 Gucci, atalarının eserlerini onurlandırarak yaşayan, gerçek olmayan ve kahramanlarının hakkını vermeyen bir filmi sahnelemek için rahatsız edilmeyi hak etmeyen bir ailedir.

 Gucci ailesinin üyeleri, sevdiklerinin adını, imajını ve itibarını koruma hakkını saklı tutar.

Açıklama filme ilginç, alternatif bir bakış açısı sunuyor ve kalan Gucci ailesinden gelen tepkinin ne olacağını merak ettiriyor. Hem Lady Gaga hem de Scott, gerçek hayattaki Gucci ailesiyle temastan kaçınma kararını daha önce genişletmişti. Lady Gaga, onu canlandırmadan önce gerçek Patrizia Reggiani ile tanışma fırsatını, ona “danışmak” istemediğini söyleyerek geri çevirmişti. Bu arada Scott, aileden gelen, filmin kâr elde etmek için isimlerini ve geçmişlerini istismar ettiği yönündeki daha önceki eleştirilerini kınadı.

House of Gucci, pandemi döneminde bir yetişkin draması için güçlü bir açılış geçirdi ve film, Gucci ailesinin görüşlerinden bağımsız olarak izleyiciler tarafından iyi karşılandı. Sonuçlar daha geniş gişe bağlamında alımların artmaya devam ettiğini gösteriyor ancak filmin kıdemli yönetmeni, filmin başarılarının tadını çıkarmak için ara vermiyor. Scott, kısa süre önce Blade Runner ve Alien’ın TV uyarlamalarının geliştirilmesinin bir parçası olduğunu doğruladı ve Lady Gaga’nın oyunculuğunun hayranları, bir sonraki rolünü aynı hızla bulabileceğini düşünüyorlar.

Kaynakça

Obsorne, James. “House of Gucci: Real- Life Family Call Ridley Scott Movie Extremely Painful”. 30 November 2021. “Screenrant.com”

Gucci Ailesi’nden Açıklama

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...