Anasayfa HaberlerDizi Haberleri God Of War Dizisi Yolda

God Of War Dizisi Yolda

Yazar: Enis Derdimentoğlu

God Of War Dizisi Yolda

Oyun dünyasının yapı taşlarından biri daha dizi oluyor. The Last of Us, Uncharted ve Halo’nun ardından Sony’nin elindeki en güçlü markalardan biri olan ve 2018’de yeni hikayesi ile oyun severlerin yeniden favorisi olan God of War serisi Amazon Prime Video ile ekranlarımıza gelmeye hazırlanıyor.

Kasım 2022’de çıkan söylentilerin ardından oyun severler sosyal medyada heyecanlarını gizleyememişlerdi. 14 Aralık 2022’de Amazon Prime’in resmi sosyal medya hesaplarından paylaştığı görsel ile resmi olarak dizinin geleceği duyuruldu. Duyuru PlayStation resmi hesabı tarafından da paylaşıldı.

 

2018 God Of War Ele Alınacak

 Amazon Prime Video’nun Twitter’daki hesabından yapılan paylaşımda, “God of War geliyor!” ifadelerine yer verildi. Ancak God of War dizisi ile ilgili tek resmi gelişme bu değildi, Sony Pictures Television Studios Başkanı Katherine Pope’dan da diziyle ilgili açıklamalar geldi. Deadline’a açıklamalarda bulunan Pope “Bu güzel ve yürek burkan oyunu birinci sınıf bir canlı aksiyon dizisine uyarlamak için Amazon Studios’daki arkadaşlarımız ve PlayStation Productions’daki ortaklarımızla birlikte çalışmaktan gururlu ve heyecanlıyız.” dedi. Deadline ise dizinin konusunun God of War’ın 2018 yılında yayınlanan remake sürümü ile paralel olacağını söyledi. Bu açıklama, dizinin oyuna bağlı kalacağı anlamını taşıyor. Serinin geçmişi çok daha eskilere dayansa da 2018 yılında yayınlanan oyunla Kratos ve Atreus’un macerasına yenilenmiş ve değişmiş mekanikler ile bir yol, bir amaç ve baba-oğul hikayesi olarak da sınıflandırabileceğimiz hikayeye tanık olmuştuk. Kaynak materyale bağlı kalınacağını Amazon Studios Televizyon Başkanı Vernon Sanders da yaptığı açıklama ile belirtmişti.

 

God of War’ın yaratıcılarından olan Cory Barlog da dizi uyarlamasında yer alacağını kişisel sosyal medya hesabından duyurdu. Barlog ayrıca dizi ile ilgili daha fazla şey görmek için biraz daha beklememiz gerektiğini de paylaştı. Kısacası God of War dizisinin şimdilik çok erken bir aşamada olduğunun bir göstergesi.  Oyunu geliştiren Santa Monica ekibinden Cory Barlog’un yanısıra projede Children of Men ve Iron Man gibi projelerde yer almış olan Mark Fergus ile Hawk Ostby ikilisi var.

Dizinin çekimleri henüz başlamadı ve oyuncu kadrosu da belirlenmedi. Fakat forumlarda dizinin 2024’ün son aylarında yayınlanacağı konuşuluyor.

 

God Of War Dizisi Yolda

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...