Anasayfa HaberlerFilm Haberleri Edgar Wright’ın Last Night In Soho’su Stephen King’den Tam Puan Aldı!

Edgar Wright’ın Last Night In Soho’su Stephen King’den Tam Puan Aldı!

Yazar: Mediha Karasungur

Edgar Wright’ın Last Night In Soho’su Stephen King’den Tam Puan Aldı!

Stephen King, henüz vizyona girmeyen Last Night in Soho filmini Twitter üzerinden övdü. 63’ten fazla romanın yazarı, The Shining, It, Pet Sematary ve Carrie gibi ikonikleşmiş kitapları kaleme almış Stephen King, korkutucu öğeler barından bir hikayeyi oluşturmak için neler gerektiğini çok iyi bilen bir isim olarak, son zamanlarda yayınlanan James Wan’ın Malignant filmini ve Mike Flanagan’ın Midnight Mass dizisini de övmekten kendini alamadı.

Edgar Wright’ın gelecek psikolojik korku filmi kendini 1966 Londra’sına giden bir kadının, Eloise’in hikâyesini anlatıyor. Sandie adlı bir gece kulübü şarkıcısının bedenini ele geçiren Eloise, Sandie’nin hayatının göründüğü kadar çekici olmadığının farkına varıyor. Sonrasında ise geçmiş ve şimdiki zaman feci sonuçlar doğurarak birbirine karışıyor.

Henüz vizyona girmemiş olsa da, Last Night in Soho’nun eleştirileri şu an için oldukça olumlu. Stephen King, filmi vizyona girince yeniden izleyeceğini ve bu durumun onun için oldukça nadir olduğunu açıkladı.

Stephen King tarafından yazılan ve Brian De Palma tarafından beyaz perdeye uyarlanan Carrie, Edgar Wright’ın favori korku filmlerinden birisidir. Wright’ın Last Night In Soho’yu yaratırken Stephen King’den etkilenmiş olması çok muhtemel. Ön gösterimlerden anlaşıldığı kadarıyla Eloise’in yolculuğu, hikâye ilerledikçe yoğunlaşıyor. Bu da Carrie’nin ikonik kanlı balo sahnesini anımsatıyor. Last Night in Soho’nun tekrarlanan görüntülemelerle sürpriz bir sona sahip olduğu söyleniyor.

King’in film üzerindeki etkisi göz önüne alındığında, filmi bu kadar beğenmesi çok şaşırtıcı değil. Stephen King’e büyük hayranlık duyan Edgar Wright için King’in onayı büyük bir öneme sahip. Ayrıca, korku filmi hayranları için de Stephen King’in filmi beğenmiş olması, filmin kesinlikle izlenmeye değer olduğunu gösteriyor.

Edgar Wright’ın Last Night In Soho’su Stephen King’den Tam Puan Aldı!

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...