Anasayfa HaberlerDizi Haberleri Çekimleri Tamamlanan ve Yakın Zamanda Yayınlanması Beklenen Yerli Netflix İçerikleri

Çekimleri Tamamlanan ve Yakın Zamanda Yayınlanması Beklenen Yerli Netflix İçerikleri

Yazar: Cansu Altıntaş

Çekimleri Tamamlanan ve Yakın Zamanda Yayınlanması Beklenen Yerli Netflix İçerikleri

Bir Başkadır ve Kulüp gibi büyük ses getiren yerli yapımların ardından Netflix Türkiye, içerik sayısını artırmaya devam ediyor. Çekimleri tamamlanmış olan ve yakın zamanda yayına girmesi beklenen Netflix dizi ve filmleri işte şöyle;

 

Aşkın Kıyameti

Pınar Deniz, Boran Kuzum ve Yiğit Kirazcı’nın başrollerinde Musa Uzunlar, Seda Türkmen ve Zeynep Tokuş’un oyuncu kadrosunda yer aldığı filmin çekimleri geçtiğimiz yaz tamamlandı. Filmin senaryosunu Yılmaz Erdoğan, yönetmenliğini ise Hilal Saral üstleniyor. Dram türünde olduğu bilinen filmin hikâyesine dair net bir bilgi yok.

Biz Kimden Kaçıyorduk Anne?

Perihan Mağden’in aynı isimli romanından uyarlanan dizinin başrollerinde Melisa Sözen, Birand Tuğca ve Musa Uzunlar yer alıyor. Poyraz Karayel ve İçerde gibi yapımların senaryo ekibinde yer alan Ertan Kurtulan dizinin senaryosunu kaleme alırken Ceylan Özgün Özçelik ise yönetmen koltuğunda oturuyor. Romanda yalnız yaşayan ve kaçmak zorunda olan bir anne ve kızının hikâyesi geçmişin gizemiyle birlikte ele alınıyor.

 

Gidenler

Dilan Çiçek Deniz ve Burak Deniz’i üçüncü kez aynı projede buluşturan Gidenler filminde ikiliye Ceyda Düvenci, Berrak Tüzünataç, Dolunay Soysert, Şükran Ovalı ve Ersin Arıcı eşlik ediyor. Film için Dilan Çiçek Deniz (Defne) saçlarını sarıya boyatarak, Burak Deniz (Semih) dövme yaptırarak imaj değişikliği yapmıştı. Toksik bir aşk hikâyesinin anlatıldığı filmin yönetmen koltuğunda Ozan Açıktan Oturuyor.

Gönül

Çekimleri geçtiğimiz yaz Antalya’da tamamlanan dizinin oyuncu kadrosunda Hazar Ergüçlü, Erkan Kolçak Köstendil, Şevval Sam, Selim Bayraktar ve Ali Seçkiner Alıcı gibi isimler yer alıyor. Ödüllü yönetmen Soner Caner’in çektiği film müzik ile iletişim kurulan bir yerde yaşayan insanları konu alıyor. Masalsı bir atmosfere sahip olan filmde karakterler şarkı söyleyerek anlaşıyorlar.

İyi Adamın 10 Günü

Mehmet Eroğlu’nun aynı isimli kitabından Ay Yapım tarafından uyarlanan film, eski bir avukat olan Sadık’ın 10 günlük macerasını konu alıyor. Filmin merak uyandıran oyuncu kadrosunda Nejat İşler, Barış Falay, Esra Ronabar, Nur Fettahoğlu, Şenay Gürler, Rıza Kocaoğlu, İlayda Alişan, İlayda Akdoğan, Erdal Yıldız ve Kadir Çermik yer alıyor.

 

Merve Kült

Naz Baycan’ın aynı isimli kitabından uyarlanan filmin kadrosunu Ahsen Eroğlu (Merve), Ozan Dolunay (Anıl) , Zuhal Olcay (Nevra) , Ferit Aktuğ (Şehmuz), Mine Tugay (Leyla), Ege Aydan, Olgun Toker ve Arif Pişkin gibi isimler oluşturuyor. Filmde büyük bir şirketin PR bölümünde kariyer yapan Merve Kültür isimli ana karakterin renkli hikâyesi konu alınıyor. Filmin senaryo ve yönetmenliğini Ceylan Naz Baycan ve Cemal Alphan üstleniyor.

Sıcak Kafa

Mert Baykal ve Umur Turagay’ın yönettiği dizinin oyuncu kadrosunda Osman Sonant, Hazal Subaşı, Şevket Çoruh, Tilbe Saran, Zerrin Sümer, Kubilay Tunçer, Gonca Vuslateri, Özgür Emre Yıldırım ve Arda Anarat yer alıyor. Dizi, bir delilik salgınınındil ve konuşma yoluyla zihinden zihine bulaşmasını ve o distopik dünyada yaşananları konu alıyor. Sekiz bölümden oluşan dizi, konusunu Afşin Kum’un aynı isimli romanından alıyor.

 

Şahmaran

Pınar Bulut’un kaleme aldığı dizinin oyuncu kadrosunda Serenay Sarıkaya (Şahsu), Burak Deniz (Maran), Ebru Özkan, Mert Ramazan Demir, Mustafa Uğurlu, Mahir Günşiray, Mehmet Bilge Aslan ve Nilay Erdönmez gibi isimler bulunuyor. 8 bölümden oluşan dizinin çekimleri Adana’da tamamlandı. Aslında 400 yaşında yılan olan bir grup üniversitelinin hikâyelerini konu alan dizide karakterler yılan olduklarını gözlerine taktıkları lenslerle gizliyorlar.

Yaratılan

Çağan Irmak’ın Yeşilçam’dan sonraki yeni internet dizisi Yaratılan’ın kadrosunda Taner Ölmez, Erkan Kolçak Köstendil, Devrim Yakut, Şifanur Gül, Engin Benli, Macit Koper ve Bülent Şakrak yer alıyor. Dizinin konusu ve yayın tarihine dair henüz net bir bilgi yok.

Çekimleri Tamamlanan ve Yakın Zamanda Yayınlanması Beklenen Yerli Netflix İçerikleri

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...