Anasayfa HaberlerDizi Haberleri Bridgerton 3. Sezon Fragmanı Yayınlandı – Penelope ve Colin’den Çok Daha Fazlası

Bridgerton 3. Sezon Fragmanı Yayınlandı – Penelope ve Colin’den Çok Daha Fazlası

Yazar: Ezgi Uslu

Bridgerton 3. Sezon Fragmanı Yayınlandı – Penelope ve Colin’den Çok Daha Fazlası

İkinci sezonu Netflix rekoru kırarak mega bütçeli diğer yapımları geride bırakan romantik ve absürd dönem dizimiz Bridgerton, tıpkı House of the Dragon, Stranger Things ve Wednesday gibi bir yıldan uzun süren bir ara vererek hayranlarını hayal kırıklığına uğratmıştı. Neyse ki bomba gibi bir fragman ve birbirinden heyecanlı ipuçları ile geri döndüğünü bizlere duyurdu!

2022 yılında Anthony ve Kate’in sezonu ile Netflix’in hiç de beklemediği bir şekilde büyük sükse yapan Bridgerton, üçüncü ve dördüncü sezonların onaylarını hemen almıştı. Ne var ki dizinin yapımcısı Shondaland, çekimlere bir yıl ara vererek, odağını Kraliçe Charlotte’ın hikayesini anlatan bir Bridgerton mini dizisine (Queen Charlotte: A Bridgerton Story) çevirdiği için üçüncü sezonun çekimlerine çok daha geç başlandı. Ancak hayranların hayal kırıklığı bununla bitmedi. Julia Quinn’in romanlarından uyarlanan ve her sezon bir başka Bridgerton kardeşinin aşk hikayesini anlatan Netflix yapımının üçüncü sezonda Benedict’in hikayesini anlatması bekleniyordu. Ancak Shondaland, Penelope ve Colin’in hikayesinin anlatılacağını duyurdu.

Fan favorilerinden Benedict’in sezonunun atlanması her ne kadar çoğu Bridgerton hayranını kızdırsa da Shondaland bizleri heyecanlandıran bir sürü haber verdi. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan üçüncü sezon fragmanında da Penelope ve Colin’den çok daha fazlasını izleyeceğimizi gördük!

Öncelikle her sezonun başrol oyuncularının yaşadığı glow-up hakkında konuşalım. İlk sezonda Anthony Bridgerton’ı canlandıran Jonathan Bailey’nin Anthony’i canlandırmaya layık olmadığı konuşulurken, ikinci sezonda uğradığı değişim hepimizin diline dolanmıştı. Genelde her sezonun başrollerini diğerlerinden ayıran küçük dokunuşlar yapan Shondaland, bu sezonda da Colin ve Penelope’nin imajında gözle görülen değişiklikler yapmış. Colin’i yanık ten, daha iyi bir saç stili ve çenesine yapılan bişektomi işlemi ile görürken, Penelope’yi daha iyi bir peruk ve çok daha iyi kostümlerle görüyoruz. Ne de olsa dizinin ana çifti olduklarını belli etmeleri gerekiyordu öyle değil mi?

Penelope’nin bir önceki sezonda Eloise ile arkadaşlığının bozulması bu sezonda da devam ediyor gibi gözüküyor. Hatta durum öyle kötü bir hal almış ki Eloise Bridgerton’ı Cressida Cowper (Penelope’nin zorbası) ile arkadaşlık ederken görüyoruz. Zaten 3. sezonun teaser kesitlerinde de Penelope ve Eloise’in arasının hala limoni olduğunu ve Colin Bridgerton’ın bu durum hakkında ne yapacağını bilmediğini görmüştük.

Her sezon kitaptaki birçok olayı değiştiren Shondaland, görünen o ki Colin ve Penelope’nin hikayesine de dokunmuş. Bu sezon üçüncü defa İngiliz sosyetesinin önüne çıkan Penelope, iki büyük kız kardeşinin evlenmesi ile evlilik sırasının kendisine geldiğinin farkında. Ne var ki dizinin diğer ana karakterlerine kıyasla gölgede kalan ve pek de talibi olmayan Penelope’nin bunu nasıl başaracağı hakkında pek bir fikri yok gibi. Peki Penelope’ye uygun bir eş adayı bulması için yardım edecek kişi kim dersiniz? Colin Bridgerton!

Anladığımız kadarı ile kitaptan farklı bir şekilde ilerleyen üçüncü sezonda, Colin’in Penelope’ye uygun bir aday bulmaya çalışırken aşık olmasını izleyecek, kıskançlık krizlerini seyrederken gülme krizlerine gireceğiz. Her sezon farklı bir “wattpad” tarzı hikayeyi anlatan bu absürd dönem dizimizin bu sezonki teması: Friends to Lovers.

Peki bizleri Colin ve Penelope’nin hikayesi dışında neler bekliyor? Kendi sezonunun atlandığını duyunca uğruna ahıtlar yaktığımız Benedict Bridgerton neler yapıyor? Dizide neredeyse hiç süre almayan Francesca Bridgerton’ın hikayesi ne? Anladığımız kadarıyla bu sorularımızın cevaplarını da bu sezonda bulabileceğiz!

Benedict Bridgerton’ı canlandıran Luke Thompson, bu sezonki Benedict’in hikayesini saklayarak bizlere hiçbir şey belli etmiyor. Hatta 2024 Laurence Olivier Awards’a katıldığında “Bu sezon ne olacağı konusunda çenemi tutmam gerekiyor.” gibi şüpheli bir açıklama yaparak bizleri daha da heyecanlandırdı. Fan spekülasyonları, Benedict’in bu sezon Sophie Beckett ile tanışacağını ve tüm sezon boyunca onu arayacağını söylüyorlar. Dördüncü sezonda ise Benedict ve Sophie’nin hikayesini sonunda izleyebileceğimiz söylentileri dolaşıyor!

Öte yandan, Shondaland’in yeni bir casting ile kadrosuna kattığı Hannah Dodd, tüm güzelliği ile baş döndürerek Francesca Bridgerton’a hayat verecek. Fragmanda Colin ve Penelope’den sonra en fazla ekran süresine sahip olan Francesca’yı çok merak ediyoruz. Görünen o ki üçüncü sezonda sadece Colin ve Penelope’yi izlemeyecek, aynı zamanda gelecek sezonların ana karakterlerinin hikayelerinden kesitler göreceğiz.

Yeni Bridgerton sezonuna hazır mısınız?

Bridgerton 3. Sezon Fragmanı Yayınlandı – Penelope ve Colin’den Çok Daha Fazlası

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...