Anasayfa İncelemelerDizi İncelemeleri Bahar: 7. Bölüm Üzerine

Bahar: 7. Bölüm Üzerine

Yazar: Hazal Vardi

Bahar: 7. Bölüm Üzerine

Bahar hak eden bir birincilikle son bölümde tüm kategorilerde birinci oldu. Bu bölümde bol heyecanlı bol kahkahalı geçti. Üzerine durulacak çok konu var ama öncesinde söylemeyi unuttuğum dizinin giriş sahnelerinden bahsetmek istiyorum. Siyah-beyaz sahneler, her bölüm başka bir karakter üzerine yoğunlaşmaları güzel bir renk katıyor.

Bahar’ın daha çok şüphelerle geçirdiği eskisinden daha çok Timur’u sorguladığı bir bölümdü artık Timur’un yaptıklarının tüm izleyiciler olarak ortaya çıkmasını bekliyoruz. Rengin’in babasının vefatından dolayı Rengin’e biraz üzülmüştük ama o geçmişe dönük sahneler Timur ve Rengin’in Amerika’daki birliktelik süreçleri çok sinir bozucuydu. Rengin evli olduğunu bilmiyor diyebilsek keşke. Bazı hikayeler geçmişte kalmayı bilmeli ve bitmeli. Timur’u geçiyorum gerçekten iğrenç bir karakteri var ama Rengin bile bile bunu yapmamalıydı.

Bu arada gençlik kastlarının müthişliğine diyecek kelime bulamıyorum. Bu kadar iyi bir gençlik kastı daha gelmedi sanırım gelmez de.

Diziye bu 7 bölümde eleştireceğim birkaç konu var. Hastanede geçen çoğu zamanının boş geçmesi, Timur’un sürekli ortalarda boş boş dolanıp durması çok sıkıcı olmaya başladı. Hastanede doktorların, asistanların başka işleri yokmuş gibi ortalıkta sürekli koşuyor ve yürüyor olmaları zaman geçmesi için mi yapılıyor? Biraz daha hasta görsek hastanede geçen zamanları daha dolu dolu izleyebiliriz. Bahar başrol evet ama her hastanın bir anda Bahar’a verilmesi ya da bir noktada bitiricinin Bahar olmasına gerek olduğunu düşünmüyorum. Bahar’ın hastaneye gelen hastalarla hemen duygusal bir bağ oluşturması ve ağlayarak ya da onları sakinleştirmek için bir şeyler yaparak geçirmesi de iyi bir doktor olduğunu, olacağını göstermiyor. Biraz daha doktorlukta mesleki anlamda kat ettiği yolu seyirciye aktarabilirler.

Aziz Uras gerçekten ‘ bu nemrutta ne buluyor’ diye düşünmek yerine Seren’i seviyorum. Bahar’ın, Uras’ın annesi olduğunu en azından Seren’e söylesinler. Parla ve Umay cephesinde aynı çocuğa aşık olmaları dışında bir problem yok demek isterdim ama Parla artık ne zaman ortalığı birbirine katacak bekliyoruz. Bir önceki yazımda Timur’un kızı olduğunu yazmıştım bu bölüm bunu da öğrendik tahmin edilmesi zor bir konu değildi.

Evren’i bu bölüm az gördüğümüzü düşünüyorum. Az ve öz bir biçimde. Bahar’ın aldatıldığını anladı. Timur’un sırf denk gelmeleri için Çağla ve Evren’le aynı mekanda Bahar’ı yemeğe çıkardığı sahne dizinin en iyi kısımlarından biriydi. Atışmalarını ve Timur’un mor yüzünü izlemek keyif vericiydi. Mehmet Yılmaz Ak’ın çok iyi bir oyuncu olduğunu söylemezsem olmaz bir insana gıcık rolü bu kadar mı yakışır. Yakında Kızılcık Şerbeti Fatih’i unutturacak.

Dizinin ilk bölümünden itibaren aile içindeki dinamikler güzel mesajlarla işleniyor.

Final sahnesi bir sonraki bölümde neler olacağını tahmin ettiremeyecek şekilde bitti. Rengin’in trafik kazası, Parla’nın, Timur’un kızı olduğunu öğrenmesi, Bahar’ın, Parla’nın annesinin kim olduğunu öğrenmesi… Bir sonraki bölümde Evren şüphelerinin üzerinde daha çok gidecek, Rengin kaza geçirdiği için bir müddet konuların üzeri kapanacak ama o kaza sırasında Timur’un tavrı da önemli kendini her an ele verebilir. Bahar aldatıldığından artık emin onu da nasıl bir uyanma bekliyor merakla 8. bölümü bekliyorum. Bir sonraki bölümde görüşürüz…

Bahar: 7. Bölüm Üzerine

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...