Anasayfa İncelemelerDizi İncelemeleri Bahar: 6. Bölüm Üzerine

Bahar: 6. Bölüm Üzerine

Yazar: Hazal Vardi

Bahar: 6. Bölüm Üzerine

Bu hafta 6. Bölümü yayınlanan Bahar dizimize nazar boncukları kondurmak istiyorum. 6 bölümdür aynı heyecan ve aynı komiklikle ilerliyor. Hafta içerisinde kamera arkalarından birkaç kesit yayınlandı çoğumuzun kesin doğaçlama dediği sahnelerden birinin gerçekten doğaçlama olduğunu, komik anlarını izleyiciyle paylaştılar.

5.bölümün sonuna Bahar istifa dilekçesini bırakıp daha kabul edilip edilmediği de konuşulmadan pılını pırtını toplayıp hastaneden çıkış yapıyordu. Hiçbir konuda destek olmayan Timur’a gün doğduğu için çok mutlu oldu sevgilisi Rengin’le kutlama bile yapacaklardı. İşler tabi onların istediği gibi gitmeyecek çünkü Bahar yenilmezleri oynuyor. Kabuğunu biraz daha kırabilse gerçekten şahane sahneler izlemeye devam edeceğiz.

Bir önceki bölümde çok yardımcı olduğu Cihan Taşkeski, özellikle Bahar’ın oradaki kalıcılığını korumak için yapmış olduğu yüklü bağış Timur ve Rengin’in yüzlerinin mora dönmesine sebep oldu. Evren ve Bahar sahnelerine herkesin bayıldığına eminim ama bu bölüm başka bir şey oldu dizide beni şaşırttı. Bahar’ın çok yakın arkadaşı Çağla, Evren’i beğendi ve beraber bir şeyler yapmak istedi. Bahar da bunun üzerine bir sabah koşusu ayarladı ve Çağla orada Evren’in Bahar’a karşı bir şeyler hissettiğini gördü sonra bu ikili Bahar’ın isteğiyle yemeğe çıktılar ve Çağla o kadar tatlı bir karakter ki Evren’le arkadaş olmak istedi ve kendince aradan çekildi. Normalde Türk dizilerinde bu böyle olmaz işte bir erkeğin peşinden koşulur sonra o güzel dostluk parçalanır ama asıl dostluğun böyle olması gerektiğini gösteren çok hoş sahnelerden biriydi.

Bu bölüm ‘baba’ figürü üzerinde durulmuştu. Timur’un babalığı, Timur’un babasının yaptığı babalık, Bahar’ın babası, Rengin’in babası hepsi işlendi ve çok duygusal bir bölümdü. Rengin’in hamile kalmasından sonra babasıyla arası açılıyor aynı şekilde Bahar da hamile kalmasından sonra babası tarafından reddediliyor. Bakıldığında Timur gerçekten iki kadının hayatını mahvetmiş. İkisine de hayır diyemiyor ikisini de kandırıyor ve bu kadınlar yıllarca onun hataları yüzünden hor görülmüşler aile ilişkileri bitmiş. Timur’a sinirlenmemek elde değil. Bu arada Parla yani Rengin’in kızının Timur’dan olduğunu hepimiz düşünüyoruz diye düşünüyorum. Parla karakteri gerçekten güzel yazılmış ve oyuncu da bu karaktere çok yakışıyor. Annesinden tek istediği aslında bir aile kurabilmek ama aynı zamanda Baharların bir aile oluşunu da kıskanıyor ve onların mutsuz olmasını da istiyor.

Hastaneye yaşlı bir amca geliyor kızının orda olduğunu söylüyor tabi bu amcamızla iyilik meleği Bahar ilgileniyor ve sonunda amcanın kızının Rengin olduğunu öğreniyoruz onların yaşadığı bu duygu yüklü kavuşma, af dileme gerçekten çok üzücüydü. Timur, Aziz Uras’la baba-oğul aktivitesi yapmaya çalışırken ilişkilerini daha da bozuyor ve şefkati Bahar’ın kollarında bulmaya gidiyor. Timur bu ne doyumsuzluk ya bir kadın senin şefkat damarlarını doyursun öbürü de şehvet, ikisinde de kopamıyorsun. Sadakatsiz Volkan gibisin ne zaman türünüz tükenecek diye bekliyoruz.

İlerleyen bölümlerde Evren’in ailesiyle alakalı ve Aziz Yavuzoğlu’yla alakalı bomba bilgiler çıkacak diye düşünüyorum. Aynı zamanda son sahnede Rengin babasını kaybediyor ve Timur’u arıyor. Timur’la, Rengin’in hastane önünde sarılmalarını da Evren hocamız şahit oluyor. Evren bu işin peşini bırakmaz ama onlar bir yalan bulup eski arkadaşız diye konuyu geçiştirmeye çalışırlar diye düşünüyorum. Bahar’dan zaten hoşlanan bir Evren hoca varken ikisini daha çok gözlemleyecektir. Bu ikilinin ilişkisi ilerleyen bölümlerde açığa çıksa dizinin seyri açısından nasıl bölümler gelir merak ediyorum. Bir sonraki bölümün fragmanı henüz çıkmadı aslında fragman çıktıktan sonra fikrilerimi söylemek isterdim ama onu da 7.bölüme saklayalım. Diziyi hala izlemeyenleriniz varsa tavsiye ederim pişman olmayacaksınız.

Bahar: 6. Bölüm Üzerine

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...