Anasayfa HaberlerFilm Haberleri 23 Yıldan Sonra Gladyatör 2 Geliyor

23 Yıldan Sonra Gladyatör 2 Geliyor

Yazar: Enis Derdimentoğlu

23 Yıldan Sonra Gladyatör 2 Geliyor

11 dalda aday gösterildiği Oscar’da En İyi Film dahil beş ödül kazanan 2000 yapımı Russel Crowe’un başrolünde olduğu Gladyatör filmi, yine Ridley Scott imzasıyla yeniden beyazperdeye dönüyor.

Prodüksiyon şirketi Paramount Pictures’tan yapılan açıklamada, Gladyatör’ün devam filminin, 22 Kasım 2024’te vizyona girmesinin planlandığı belirtildi. Filmin başrolünü “Normal People”, “Aftersun” yapımlarının yıldızı, Paul Mescal üstlenecek. Filmin, ilk filmde Joaquin Phoenix tarafından canlandırılan Commodus’un yeğeni Lucius’u merkezine alacağı bilinse de konuyla ilgili ayrıntılar henüz açıklanmadı.

 

  • Kadro Şekilleniyor

 Paul Mescal, başrol olacağının kesinleşmesinin ardından Densel Washington’un da kadroya dahil olduğu haberi verilmişti. Deadline’ın haberine göre kadrosunun giderek şekillenmeye başladığı filmde Washington’ın nasıl bir rol üstleneceği henüz açıklanmadı ancak oyuncunun “dikkat çekici” ve “ses getirecek” bir rolde olacağı belirtildi.

Bu yıl, Martin McDonagh yönetmenliğindeki “The Banshess of Inisherin” ile kariyerinin ilk Oscar adaylığını alan başarılı oyuncu Barry Keoghan, Gladyatör’ün devam filminin kadrosuna katılmıştı. Barry Keoghan’ın ise filmin ana kötü karakteri olarak projeye dahil olduğu ve Roma’yı 209’dan 211’e kadar yöneten Roma İmparatoru Geta’nın, diğer adıyla Publius Septimius Geta’nın kurgusal bir versiyonunu oynayacağı iddia ediliyor.

 

  • Russell Crowe Olacak Mı? 

İlk filmde ana karakter olan Russel Crowe’un hayat verdiği Maximus Decimus Meridius filmin sonunda ölmüştü. Ancak aktörün yine de bir flashback sahnesiyle küçük bir sekans için geri dönüp dönmeyeceği merak edilmesi üzerine Crowe, Avustralya’da katıldığı radyo programında bu soruya “Hayır” diyerek net bir şekilde yanıt verdi.

Ünlü oyuncu sonrasında şunları söyledi: “Scott’ın hikayeyi nasıl şekillendirdiğini aşağı yukarı biliyorum. Ama evet, hatırlıyor musunuz Gladyatör’ü yenmek isteyen bir çocuk vardı. Bu da ‘Benim adım’ konuşmasına yol açmıştı. İşte o küçük çocuk büyüdü ve şimdi İmparator o. Bu noktada başka ne olduğunu bilmiyorum, ama fikir bu. Bu bir yeniden çevrim değil, devam filmi, üstelik ertesi gün de değil, neredeyse 30 yıl sonrası. “Bana bu konuyla ilgili henüz kimse gelmedi. Yeni filmde Maximus’un ölümünden çok uzak bir geleceği işleyecekler bu nedenle beni ilgilendiren bir konu yok gibi görünüyor” dedi.

Filmin başrolünü üstlenmeye hazırlanan Paul Mescal ile ilgili konuşan oyuncu, “Genç Paul harika bir adam, ona bol şans diliyorum. Genç Lucius karakterinin imparator olma hikayesini işlemek bence oldukça zekice bir karar” diye konuştu.

2000 yılında vizyona giren film, aynı yıl gişede Mission Impossible 2 filminden sonraki en yüksek hasılatı yapmış, küresel gişede ise 460 milyon ABD dolarını aşan bir gelir elde etmişti.

 

23 Yıldan Sonra Gladyatör 2 Geliyor

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...