2021 Oscar Adayları: Tam Liste!

2021 Oscar Adayları: Tam Liste!

Pandemi dolayısıyla sürekli ertelenen Oscar adaylıkları nihayet açıklanıyor!

Priyanka Chopra Jonas ve Nick Jonas’ın sunumuyla küresel canlı yayın aracılığıyla iki bölümlük bir canlı yayın olarak duyuruldu.

25 Şubat’ta yapılması düşünülen Oscar Ödül Töreni’nin, pandemi dolayısıyla değişen şartlarla birlikte 25 Nisan’da tüm ihtişamıyla birlikte düzenlenmesi planlıyor.

Oscar ödülleri; Emmy, Altın Küre ve Grammy ödülleriyle kıyaslandığında yılın en çok izlenen eğlence etkinliği. Geçen yılki program 23 milyon izleyiciyle tüm zamanların en düşük reytinglerini alsa da, tören hala Super Bowl’dan sonra en çok izlenen ikinci yıllık etkinlik ünvânını koruyor.

İşte 2021 Oscar adaylarının tam listesi:

EN İYİ FİLM

The Father (Sony Pictures Classics) 

Judas and the Black Messiah (Warner Bros.) 

Mank (Netflix) 

Minari (A24) 

Nomadland (Searchlight Pictures) 

Promising Young Woman (Focus Features) 

Sound of Metal (Amazon Studios) 

The Trial of the Chicago 7 (Netflix)

EN İYİ YÖNETMEN

Thomas Vinterberg (Another Round)

David Fincher (Mank) 

Lee Isaac Chung (Minari) 

Chloé Zhao (Nomadland) 

Emerald Fennell (Promising Young Woman) 

EN İYİ ERKEK OYUNCU

Riz Ahmed (Sound of Metal) 

Chadwick Boseman (Ma Rainey’s Black Bottom) 

Anthony Hopkins (The Father) 

Gary Oldman (Mank) 

Steven Yeun (Minari) 

EN İYİ KADIN OYUNCU

Viola Davis (Ma Rainey’s Black Bottom) 

Andra Day (The United States v. Billie Holiday) 

Vanessa Kirby (Pieces of a Woman) 

Frances McDormand (Nomadland) 

Carey Mulligan (Promising Young Woman) 

EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU

Sacha Baron Cohen (The Trial of the Chicago 7)

Daniel Kaluuya (Judas and the Black Messiah)

Leslie Odom Jr. (One Night in Miami)

Paul Raci (Sound of Metal)

Lakeith Stanfield (Judas and the Black Messiah)

EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU

Maria Bakalova (Borat Subsequent Moviefilm)

Glenn Close (Hillbilly Elegy)

Olivia Colman (The Father)

Amanda Seyfried (Mank)

Youn Yuh-jung (Minari)

EN İYİ UYARLAMA SENARYO

Borat Subsequent Moviefilm, Peter Baynham, Sacha Baron Cohen, Jena Friedman, Anthony Hines, Lee Kern, Dan Mazer, Nina Pedrad, Erica Rivinoja, Dan Swimer 

The Father, Christopher Hampton, Florian Zeller 

Nomadland, Chloé Zhao 

One Night in Miami, Kemp Powers 

The White Tiger, Ramin Bahrani 

EN İYİ ORİJİNAL SENARYO

Judas and the Black Messiah, Will Berson, Shaka King, Keith Lucas, Kenneth Lucas 

Minari, Lee Isaac Chung 

Promising Young Woman, Emerald Fennell 

Sound of Metal,” Abraham Marder, Darius Marder, Derek Cianfrance 

The Trial of the Chicago 7, Aaron Sorkin 

EN İYİ ULUSLARARASI FİLM

Another Round (Denmark) 

Better Days (Hong Kong)

Collective (Romania) 

The Man Who Sold His Skin (Tunisia)

Quo Vadis, Aida? (Bosnia and Herzegovina) 

EN İYİ YAPIM TASARIMI

The Father

Ma Rainey’s Black Bottom

Mank, Donald Graham Burt

News of the World

Tenet,

EN İYİ KURGU

The Father, Yorgos Lamprinos

Nomadland, Chloé Zhao 

Promising Young Woman, Frédéric Thoraval 

Sound of Metal, Mikkel E.G. Nielsen 

The Trial of the Chicago 7, Alan Baumgarten

EN İYİ GÖRÜNTÜ YÖNETİMİ

Judas and the Black Messiah, Sean Bobbitt 

Mank, Erik Messerschmidt 

News of the World, Dariusz Wolski 

Nomadland, Joshua James Richards 

The Trial of the Chicago 7, Phedon Papamichael 

EN İYİ KOSTÜM TASARIMI

Emma

Mank

Ma Rainey’s Black Bottom

“Mulan

Pinocchio

EN İYİ SES MİKSAJI

Greyhound

Mank

News of the World

Soul

Sound of Metal

EN İYİ KISA ANİMASYON FİLMİ

Burrow (Disney Plus/Pixar)

Genius Loci (Kazak Productions)

If Anything Happens I Love You (Netflix)

Opera (Beasts and Natives Alike)

Yes-People (CAOZ hf. Hólamói)

EN İYİ FİLM MÜZİĞİ

Da 5 Bloods, Terence Blanchard 

Mank, Trent Reznor, Atticus Ross 

Minari, Emile Mosseri 

News of the World, James Newton Howard 

Soul, Trent Reznor, Atticus Ross, Jon Batiste

EN İYİ KISA FİLM

Feeling Through

The Letter Room

The Present

Two Distant Strangers

White Eye

EN İYİ BELGESEL FİLM

Collective (Magnolia Pictures and Participant) 

Crip Camp (Netflix) 

The Mole Agent (Gravitas Ventures) 

My Octopus Teacher (Netflix) 

Time (Amazon Studios) 

EN İYİ KISA BELGESEL

Colette (Time Travel Unlimited) 

A Concerto Is a Conversation (Breakwater Studios) 

Do Not Split (Field of Vision) 

Hunger Ward (MTV Documentary Films)

A Love Song for Latasha (Netflix) 

EN İYİ GÖRSEL EFEKT

Love and Monsters

The Midnight Sky

Mulan 

The One and Only Ivan

Tenet

EN İYİ SAÇ VE MAKYAJ

Emma

Hillbilly Elegy

Ma Rainey’s Black Bottom 

Mank 

Pinocchio

EN İYİ ANİMASYON FİLMİ

Onward (Pixar) 

Over the Moon (Netflix) 

Shaun the Sheep Movie: Farmageddon (Netflix) 

Soul (Pixar) 

Wolfwalkers (Apple TV Plus/GKIDS) 

EN İYİ ORİJİNAL MÜZİK

Fight for You, (Judas and the Black Messiah) 

Hear My Voice, (The Trial of the Chicago 7) 

Húsavík, (Eurovision Song Contest) 

Io Si (Seen), (The Life Ahead”) 

Speak Now, (One Night in Miami) 

2021 Oscar Adayları: Tam Liste!

5 1 Oy Ver
Oy Ver
Yazıya Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Tüm Yorumları Göster