Anasayfa HaberlerDizi Haberleri Stephen King’in Kara Kule’si Dizi Oluyor!

Stephen King’in Kara Kule’si Dizi Oluyor!

Yazar: Enis Derdimentoğlu

Stephen King’in Kara Kule’si Dizi Oluyor!

Stephen King’in Kara Kule serisi, Mike Flanagan ve Trevor Macy tarafından diziye uyarlanıyor. İkilinin 5 sezon olarak planladığı projeyi iki filmin takip etmesi planlanıyor.

Geçen haftalarda Mike Flanagan ve yapım ortağı Trevor Macy’nin yeni bir genel anlaşma için Netflix’ten Amazon’a geçişlerine dair haberler yayınlanmıştı. Variety’nin haberine göre bu anlaşmanın sonucu neticelenmiş ve Mike Flanagan Kara Kule’nin diziye uyarlama haklarını aldığını bildirilmişti.

Kara Kule’nin uzun süre beklenen beyazperde uyarlaması, 2017’de Nikolaj Arcel’in yönetmen koltuğunda oturduğu, Idris Elba ve Matthew McConaughey’nin başrollerinde yer aldığı filmle gerçekleşmiş fakat eleştirmenlerden büyük oranda geçer not alamayan film gişede de umduğunu bulamamıştı. Ancak Flanagan’ın uyarlamasının sadece bir dizi ile sınırlı kalmayacağı öğrenildi. Halihazırda pilot bölümünün senaryosunu yazdığını söyleyen Mike Flanagan konu ile alakalı olarak, “En az beş sezon süren bir dizi olarak öngörüyoruz” ve bu projeyle bu kadar uzun süre ilgilendiğim için, beynimde bunun muazzam bir miktarı işlendi. Ama beni heyecanlandıran bir pilot senaryom ve ilk sezon için çok ayrıntılı bir taslak ve sonraki sezonlar için daha geniş bir taslak var.” diye konuştu.

Ayrıca Flanagan, Kara Kule’nin beş sezonluk dizisinin ardından iki bağımsız uzun metraj da düşündüğünü belirtti.

Amazon’da Yayınlanacak Dizi Stephen King’in Onayından Geçti

Kara Kule’nin kendisi için her zaman ulaşmak istediği bir “kutsal kase” olduğunu söyleyen Mike Flanagan, “Amazon ile anlaşmamızdan önce Kara Kule’nin haklarını aldık. Hakları alabilmemizin nedeni de Stephen King’e seri ile ne yapmak istediğimi çok ayrıntılı bir proje taslağı göndermem oldu ve bunun sonucunda bize hakları verdi.” diyerek telifin alış sürecine dair açıklamada bulundu.

Mike Flanagan geçen dönemde Netflix’e Gece Yarısı Ayini (Midnight Mass), The Haunting: Tepedeki Ev (The Haunting of Hill House) ve bu yıl The Midnight Club ile içerikler hazırlayarak izleyenler tarafından beğeni aldı. Flanagan’ın Oyun (Gerald’s Game), Doktor Uyku (Doctor Sleep) gibi Stephen King uyarlamalarının gerek seyirci gerekse ünlü yazarın kendisi tarafından beğenilmesi nedeniyle Kara Kule için de olumlu bir seyir olabileceği düşünülüyor.

Stephen King’in Kara Kule’si Dizi Oluyor!

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...