Anasayfa HaberlerFilm Haberleri Netflix Yapımı The Pale Blue Eye Kadrosunu Genişletiyor

Netflix Yapımı The Pale Blue Eye Kadrosunu Genişletiyor

Yazar: Mediha Karasungur

Netflix Yapımı The Pale Blue Eye Kadrosunu Genişletiyor

Scott Cooper’ın yönetmen koltuğunda yer aldığı gotik korku filmi The Pale Blue Eye, Louis Bayard’ın aynı isimli romanının uyarlaması olarak seyirciyle buluşacak. Christian Bale ve Harry Melling’in başrolde olacağı filmin oyuncu kadrosuna Lucy Boynton, Charlotte Gainsbourg, Toby Jones, Harry Lawtey, Gillian Anderson, Robert Duvall ve Timothy Spall son eklenen isimler oldu.

Harry Potter’daki Dudley Dursley ve Queen’s Gambit dizisindeki Harry Beltik rolleriyle bilinen Harry Melling, kısa öyküleri ve karanlık şiirleriyle günümüzde bile adından çokça söz ettiren Edgar Allan Poe’nun gençliğini canlandıracak. Birçok önemli filmde yer alarak sinema dünyasına adını yazdıran ve yıllarca Batman olarak bildiğimiz Christian Bale ise filmdeki Augustus Landor isimli dedektif olarak karşımıza çıkacak.

Film 1830 yılında West Point’te yer alan bir askeri akademide gerçekleşen cinayetleri ve Edgar Allan Poe’nun gençliğini konu alıyor. Kitabın arka kapağında yazan yazı ise şu şekilde:

“1830’da West Point Akademi’sinde bir ekim akşamının sakinliği, genç bir öğrencinin ipten sallanan vücudunun bulunmasıyla paramparça olur. Ertesi sabah, çok daha korkunç bir gerçek ortaya çıkar. Birisi ölü adamın kalbini yerinden çıkarmıştır. New York’ta dedektif olarak geçirdiği yıllarda belli bir ün kazanmış olan Augustus Landor, inceleme yapması için çağırılır. Bu türden bir skandal okula dönüşü olmayan bir zarar verebileceği için Landor incelemesini gizli bir şekilde yürütmek zorunda kalır. Ama beklenmedik bir müttefikten; iki ciltlik şiiri bulunan, içkiye düşkün, huysuz ve genç bir harp okulu öğrencisinden yardım alır. Landor’un babacan bir sevgi duyduğu bu garip Güneyli şairin adı Edgar Allan Poe’dur.”

Filmin 2022 yılının sonlarına doğru gösterime girmesi bekleniyor.

Netflix Yapımı The Pale Blue Eye Kadrosunu Genişletiyor

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...