Anasayfa İncelemelerDizi İncelemeleri Ne İzlesek – Bodyguard: Cevapların Peşinde

Ne İzlesek – Bodyguard: Cevapların Peşinde

Yazar: Liva Deren Dağdeviren

Ne İzlesek – Bodyguard: Cevapların Peşinde

Game of Thrones dizisinden Robb Stark olarak tanıdığımız yakışıklı oyuncu Richard Madden, bu kez bizi özel koruma olan David Budd karakteriyle karşılıyor. Kaliteli prodüksiyonu ve yüksek bütçesiyle dizi, en iyi İngiliz yapımları arasında yer alıyor. Öyle ki Netflix daha çekimler başlamadan dizinin haklarını satın almış.

– Buradan İtibaren Spoiler İçermektedir –

Afganistan’da savaş gazisi olan Çavuş Budd aile ziyaretinden çocuklarıyla birlikte dönerken bulunduğu trende gerçekleşmek üzere olan terör saldırısını soğukkanlılıkla durduruyor. Bu başarısından dolayı terfi ederek İngiltere İçişleri Bakanı Julia Montague’nun özel koruması olarak atanıyor. Bu olay aslında hikayenin temel taşlarını oluşturuyor ve bize daha ilk bölümden dizinin ne kadar heyecanlı geçeceğinin ipuçlarını veriyor. David’in Julia ile farklı görüşleri bulunuyor. Bu yeni görevi ona daha çok sorumluluk getiren David bir yandan da ayrı yaşadığı eşi Vicky ile sorunlar yaşıyor. Aslında polisiye dizilerdeki eşiyle sorunlar yaşayan polis klişesi kullanılması dizinin tek kötü yanı olabilir ama yine de hikayeye katkısından dolayı görmezden gelebiliriz.

Teröristlerin intikam için çocuklarının okuduğu okula saldırmalarıyla sorunlar artıyor ve ailesi, özel korumalı bir eve taşınmak zorunda kalıyor. Bu noktada David’in şüphelerinin ve meslektaşlarına güvensizliğinin başladığını hissediyoruz. Daha sonra eski dostunun Julia’ya, diğer adıyla “Lavanta”ya, saldırı düzenlemesi üzerine dikkatler üzerine çekilse de bu olay aralarında gizli bir ilişkinin başlamasına da vesile oluyor. Ne yazık ki bu güzel durum da fazla sürmüyor ve Julia kendisine düzenlenen bombalı suikast sonucu hayatını kaybediyor. Seyirci olarak “O ana karakter, öldürmezler onu.” diye düşündüğümüz sırada gelen bu ölüm bize küçük çaplı bir şok yaşattığı için dizinin sürükleyiciliğini arttırıyor.

Julia’nın ölümü David’in duygusal olarak yıkılmasına o kadar çok sebep oluyor ki intihar girişiminde bile bulunuyor. Üstüne üstlük güvenlik ihlali yaptığı düşünülerek suçlanıyor. Ama David işin peşini bırakmıyor ve Julia’yı kimin öldürdüğünü bulmak için araştırma yapmaya başlıyor. İçindeki keder, nefret ve intikam duygularının birleşmesiyle buradan sonra daha kararlı ve sert bir David görüyoruz. Ardından sonuca ulaşsa da başka bir bombayla daha belaya giriyor.. David’in bir yandan masumluğunu kanıtlaması diğer yandan da üstüne yerleştirilmiş bombadan kurtulması gerekiyor. Peki herkes tersini düşünürken insanları nasıl kendine inandıracak? Bombayı etkisiz hale getirebilecek mi? Peki bu bombaları kim yaptı? Julia’nın ölümünden kim sorumlu? Bütün bu soruların cevabı final bölümünde gizli.

Siyaset kavramını dozunda işleyen bu polisiye dizide David’in Bakan Julia’yı korurken bir yandan ailesini güvende tutmaya çalışmasını, yaşadıkları gizli aşkı, güçlü bir adamın yaşadığı duygusal bunalımı, yönetimdeki bazı bozuklukları ve çatışmaları görecek ve sık sık “Yes ma’am.” repliğini duyacaksınız.

Sadece tek bir sezonu bulunan dizide bir yandan kime güvenebileceğinizi sorgularken diğer yandan da gerilim ve heyecan dolu bölümlerini nefesinizi tutarak izleyecek, David’in yaşadığı duyguları onunla birlikte yaşayacaksınız.

Liva Deren Dağdeviren’in Diğer Yazıları İçin Tıklayınız.

Bunlar da ilginizi çekebilir

1 Yorum:

Avatar
341 02/10/2020 - 14:10

Ellerine sağlık

Yanıtla

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...