Anasayfa HaberlerFilm Haberleri Korku Sokağı’nın Yönetmeni Üçlemeyi Etkileyen Filmleri ve Dizileri Açıkladı!

Korku Sokağı’nın Yönetmeni Üçlemeyi Etkileyen Filmleri ve Dizileri Açıkladı!

Yazar: Mediha Karasungur

Korku Sokağı’nın Yönetmeni Üçlemeyi Etkileyen Filmleri ve Dizileri Açıkladı!

Netflix’in Korku Sokağı üçlemesinin yönetmeni Leigh Janiak, hangi filmlerin ve dizilerin Korku Sokağı serisini etkilediğini açıkladı. Korku Sokağı üçlemesi, şu anda Netflix’te yayında. Prömiyeri 16 Temmuz’da yapılan üçlemenin son filmi, kanlı bir cadı avıyla bitiyor.

Üçleme çok meşhur olmayan korku yazarı R.L. Stine’in yazdığı kitap serisinden ilham alıyor. Fakat film serisi, Goosebumps okuyan kitleden daha olgun bir kitleyi hedefliyor. Üçleme, Sarah Fier’ın sebep olduğu şeytani bir ortamda geçiyor. Sarah Fier, Shadyside, Ohio’daki kasabalılar tarafından asılan bir cadıydı. Fier, kasabanın üzerinde kontrol sağlayabilmek için karanlık ritüeller düzenliyor ve bu ritüellerin kasaba sakinlerine getirdiği tek şey ölüm ve yıkımdan ibaret.

Janiak, yakın zamanda slashfilm.com ile bir röportaj gerçekleştirdi. Bu röportajda Janiak, üçlemenin esinlendiği filmleri ve dizileri paylaştı. Yönetmen, üçlemenin ilk filmi olan Korku Sokağı 1. Kısım 1994 için slasher rönesansının filmin tonunu etkilediğini söyledi. Üçlemenin ikinci filmi olan Korku Sokağı 2. Kısım: 1978 filminde ise daha geleneksel bir slasher etkisi yaratmak istediğini açıkladı. Hatta film, 13. Cuma 6. Kısım: Jason Yaşıyor filminin çekildiği kampta çekildi. Korku Sokağı 3. Kısım 1666 içinse Janiak’ın hedefi, hikayenin bütünlüğünü korurken aynı zamanda geçmişle de bağlantı kurabilmekti.

Janiak, üçlemenin ilk filminin I Know What You Did Last Summer, The Faculty ve Scream filmlerinden esinlendiğini söylerken; Halloween, Friday the 13th, Nightmare on Elm Street ve The Goonies tarzındaki filmlerin serinin ikinci filmi üzerinde çok büyük bir etkisi olduğunu paylaştı. The Witch, The Village, The Crucible, The New World, The Knick gibi yapımların ise, üçüncü film üzerinde etkileri olduğunu açıkladı. Görünmeyen canavarların veya cadıların konu olduğu bu filmlerden etkilendiğini söyleyen Janiak, Terrence Malick’in The New World eserinin, filmin tonunu belirleme açısından kendisine ilham olduğunu paylaştı.

Korku Sokağı’nın Yönetmeni Üçlemeyi Etkileyen Filmleri ve Dizileri Açıkladı!

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...