Anasayfa İncelemelerDizi İncelemeleri I Hate Suzie: İnceleme

I Hate Suzie: İnceleme

Yazar: Senanur Pehlivan

I Hate Suzie: İnceleme

Son zamanlarda izleyenlerin önermesiyle sosyal medyada sıkça karşımıza çıkan ve Bojack Horseman tarzında olduğu söylenilen I Hate Suzie, başrolünde Doctor Who’dan tanıdığımız Billie Pipper’ın olduğu, sürekli hatalar yapan bir oyuncunun çıkan skandalla ailesini ve kariyerini kurtarma çalışmasını anlatan bir dizimiz.

Suzie Pickles, 36 yaşında başarılı bir bilim kurgu oyuncusu ve şarkıcıdır. Bir sabah herkesin korkulu rüyası olan olayı yaşar; telefonu hacklenir ve özel fotoğrafları basına sızdırılır. Fotoğrafların sızdırılması yeteri kadar kötüyken fotoğraflardaki birkaç detay yüzünden kariyeri ve aile hayatı riske girer. Bir yandan ailesiyle yüzleşmek zorundayken bir yandan da kariyerini kurtarma çabasına girer. Sezon boyunca menajeriyle birlikte bu durumdan minimum zararla kurtulmaya çalışırken haliyle Suzie akıl sağlığını da korumakta zorlanmaktadır.

Peki Suzie nasıl biridir? Suzie her konuda herkese karşı kibar olmaya çalışan, sıkıntı çıkarmamak için gerçekten sinir bozucu yerlerde bile sesini çıkarmayan, hata yapmaya meyilli, biraz patavatsız ve saf gözüken (birazı kullandığı maddelerden olsa gerek) biri. Aslında hayatından memnun olmayan ve bunun farkında olup adil bir şekilde harekete geçmemesi olayları mahveden şey. Yaptığı yanlışların farkında olmasına rağmen de onlara karşı durmakta bir hayli zorlanıyor. Sezon boyunca karakterin kırılma noktasını dört gözle bekleyip duruyoruz.

Dizi ilk bölümünde olayları daha anlamlandıramadığımız o tedirginlikle ve başrolün gerginliğinden neler olduğunun anlamaya çalışmamızla bomba gibi başlıyor. Devamında bir iki bölümde tempo düşse de diğer bölümlerdeki canlılıklar sayesinde toparlanıyor. Başarılı çekimleri olan filmimizde de oyunculuklarda bir o kadar iyi. Başrolümüz Billie Pipper’ın yüzündeki her bir organın kocaman olması ve mimikleri mükemmel yapıyor olması sayesinde karakterin içinde bulunduğu tüm duygu durumunu en net şekilde görüp hissedebilmemizi sağlıyor. Sinir bozucu karakterleri oynayan oyuncularda gerçekten sinirimizi bozabiliyorlar. Senaryodaki birkaç yavaşlığı görmezden gelirsek gerçekten iyi bir iş olmuş.

Suzie, menajeriyle birlikte bu olaylarla mücadele etmeye devam ederken biz de eğlenceli bir yetişkin draması izliyoruz.

Not: Dizi, Bein Connect’de mevcut.

İyi seyirler!

I Hate Suzie: İnceleme

Senanur Pehlivan’ın Diğer Yazıları İçin Tıklayın.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...