Anasayfa HaberlerFilm Haberleri Guardians of the Galaxy: Bilmeniz Gerekenler

Guardians of the Galaxy: Bilmeniz Gerekenler

Yazar: Oğuzhan Güre

Guardians of the Galaxy: bilmeniz gerekenler sizin için derlendi.

Groot’un sadece bir sözünün çevirisi yapıldı.

Groot, bildiğimiz üzere söyleyeceği her şey için “I’m Groot” diyor. Bu cümlenin arkasında farklı anlamlar olduğunu hepimiz biliyoruz ancak ne söylediğini anlayabilmemiz mümkün değil. James Gunn, çekimler sırasında Vin Diesel’e cümlenin asıl anlamını söylediklerini ve bu sayede Diesel nasıl bir tonlamayla konuşacağını bildiğini söyledi. Bu anlamlar henüz izleyicilere açıklanmadı. Açıklanıp açıklanmayacağı ise hala bir merak konusu. Şimdiye kadar tek bildiğimiz cümlesi ise Infinity War’da söylediği “Baba” kelimesiydi.

Filmde kullanılan Walkman, filme özel olarak üretildi.

Star Lord’un 70li ve 80li yılların müziklerini dinlediği Walkman, Guardians of the Galaxy için özel olarak üretildi. Bu walkmani üretmek için büyük bir çaba gösteren ekip, bu konuda baya zorlandıklarını da söyledi. Bu walkmanin birden fazla kopyası üretildi. Ancak Sony’de çıkan yangından dolayı orjinalini bulamadıkları için tamamen yeni bir walkman üretmek zorunda kaldılar.

Peter Jason Quill, neredeyse David Bowie ile tanışacakmış.

Bildiğimiz üzere Guardians of the Galaxy serisi, hem müzik kültürü hem de popüler kültür anlamında alanında önde gelen filmler arasında yer alıyor. James Gunn’ın 2. film için David Bowie’ye bir sahnede yer verme fikri varmış ancak ünlü müzisyenle görüşmeler halindeyken Bowie’nin beklenmeyen ölümü nedeniyle Gunn’ın planları da iptal olmuş.

Ego karakteri filme son anda eklenmiş.

Kurt Russel’ın oynadığı ve Marvel’ın en iyi oyunculuklarından biri olarak gösterilen Ego karakteri, neredeyse filmde yer almayacakmış. Karakterin hakları Marvel’ın elinde olmadığı için karakteri kullanamayacaklardı ancak Marvel ve Fox arasında yapılan anlaşmadan sonra Ego’nun haklarını eline alan Marvel, karakteri filmde de kullanabildi.

Dave Bautista’nın, makyajını temizlemek için saunaya girmesi gerekiyormuş.

David Bautista’nın Drax karakteri için yapılan yüz ve vücut makyajı, filmde izleyicileri en çok etkileyen şeylerden biri olmuştur. Özellikle Guardians of the Galaxy 2’de bu makyajın yapımı neredeyse 3 saat sürüyormuş. Her gün çekimlerden önce 3 saat makyajıyla uğraşılan Bautista, bu makyajı çıkartmak için de bir o kadar uğraşıyormuş. Oldukça kalıcı bir makyaj yapılan Bautista, her çekimin sonunda makyajı çıkartabilmek için saunaya gidip terliyormuş.

İlginizi Çekebilir: Brie Larson Star Wars’taki Rolü Kaçırmış!

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...