Anasayfa HaberlerFilm Haberleri Edge of Tomorrow 2 İçin Herkes Fazlasıyla Heyecanlı

Edge of Tomorrow 2 İçin Herkes Fazlasıyla Heyecanlı

Yazar: Enis Derdimentoğlu

Edge of Tomorrow 2 İçin Herkes Fazlasıyla Heyecanlı

Tom Cruise’un Binbaşı Bill Gage ve Emily Blunt’ın, Çavuş Rita Rose Vrataski olarak rol aldığı ve Edge Of Tomorrow (Yarının Sınırında) filminin devam filmi için olumlu gelişmeler yaşanıyor. Doug Liman tarafından yönetilen ve senaryosu Hiroshi Sakurazaka’nın 2004’te yayınlanan All You Need Is Kill adlı Japon light novelinden uyarlanan film ilgi çekici hikayesi ve görsel olarak iyi duran savaş sahneleri ile beğeni kazanmış ve 370 milyon dolar hasılat elde etmişti. İkinci film için senaryonun tamamlanmaya çok yakın olduğu belirtilirken Emily Blunt ve Yönetmen Doug Liman’dan konu ile ilgili açıklamalar geldi.

Yönetmen Doug Liman, Edge of Tomorrow 2 hakkında röportaj vererek devam filmi ve gelişim aşaması ile ilgili bilgiler verdi. Liman, filmine Edge of Tomorrow denmesini istemediğini belirtti

“Edge of Tomorrow adından nefret ettim. Warner Bros ile bu konuda savaş verdim, ama ısrarcı oldular. Bana göre bu başlık, film için yanlış seçim. Hala umuyorum ki film yeniden markalaştırılır. Çünkü böyle filmler arşivlerde sonsuza kadar kalır.” Konu devam filmine geldiğinde Doug Liman sözlerine şu şekilde devam etti: “Çıta oldukça yüksek, çünkü yapması çok zorlu bir filmdi. Zaman yolculuğunun dahil olduğu bir film geliştirmeye çalıştığınızda, kolayca insanların hiç zamanda yolculuk yapamayacağını anlıyorsunuz. Çünkü çok fazla paradoks var. Senaryoyu zorlukla aşıyorsunuz. İlk filmin geliştirme aşamasının bir noktasında Warner Bros’tan bana ‘Zamanda yolculuk yapması zorunlu mu?’ dediler. Belki sadece uzaylılarla savaşabilir. Eğer bu filmi gerçekten yapmak istiyorlarsa zaman yolculuğunun zorunlu olduğunu söyledim. Uzaylılarla ilgilenmiyorum. Günlerin tekrarlanmasıyla ilgileniyorum.”

Doug Liman “İkinci filmin ilk filmden daha fazla karakter odaklı olmasıyla ilgileniyorum. Çünkü normalde hiç böyle olmaz. Devam filmini geliştirirken benim yaklaşımım buydu. Çünkü Tom Cruise ve Emily Blunt fenomen oyuncular. Devam filmi daha fazla silah gücüne ya da patlamalara sahip olmalı. Ama hiçbir görsel efekt, Tom Cruise ve Emily Blunt’ın performe ettiği harika bir sahneden daha iyi olmayacak.” diye konuştu.

Ayrıca Liman, filmin devamı için ilk olarak 2016’da imza atmış olsa da, yönetmen nihayet 2019’a kadar senaryonun tamamlandığını duyurdu. Devam filmine Live, Die Repeat & Repeat (Tekrar Tekrar Yaşa Öl) adını vermeyi düşünen Liman, ikinci filmin ” prequel olan bir devam filmi” olacağını öne sürerek , zaman manipülasyonunun devam eden kullanımına işaret etti.

İlk filmin başrollerinden Emily Blunt ise devam filminin en az ilki kadar iddialı olması gerektiğini,

“Pekala, bir tane daha yapmayı çok isterim. Ne zaman ve nasıl bilmiyorum ama çok isterim. Sırtım dayanabilir mi bilmiyorum. En komik, en büyüleyici şekilde.” dünyada çünkü [Tom Cruise] benim için çok değerliydi. Ama sanırım sadece güçlenmem ve üstesinden gelmem gerektiğini biliyorduk. Aksi takdirde, tüm filmi kendi takım elbiseni dilediğin gerçeğine karşı savaşarak geçirirdin. daha hafifti ama değildi. Ama bu deneyimi çok sevdim ve Doug [Liman] ile tekrar çalışmayı çok isterim. Sanki ilki kadar iddialı bir şey yaratmamız gerekiyor. Daha ne kadar yol kat edebiliriz? tekrar eden bir günden kurtulmak? Yeni yapı nedir?” sözleriyle dile getirdi.

Edge of Tomorrow 2 İçin Herkes Fazlasıyla Heyecanlı

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...