Anasayfa HaberlerDizi Haberleri Daryl Dixon En Yüksek Puan Alan The Walking Dead Dizisi Oldu!

Daryl Dixon En Yüksek Puan Alan The Walking Dead Dizisi Oldu!

Yazar: Oğuzhan Güre

Daryl Dixon En Yüksek Puan Alan The Walking Dead Dizisi Oldu!

The Walking Dead: Daryl Dixon, Rotten Tomatoes’ta hem eleştirmenler hem de izleyiciler tarafından serinin en yüksek puan alan dizisi oldu.

The Walking Dead: Daryl Dixon, Rotten Tomatoes’ta hem eleştirmenler hem de izleyiciler tarafından olumlu puan alarak tüm serinin en yüksek puan alan dizisi oldu. Yeni spinoff, amiral gemisi dizideki olaylardan sonra geçiyor ve Daryl’in Fransa’da kıyıya vurduktan sonra Amerika’ya geri dönmeye çalışmasına odaklanıyor. Yolculuğu sırasında Laurent adında genç bir çocuğu Paris’e götürmeye çalışan rahibe Isabelle ile karşılaşıyor çünkü grubu onun Mesih olduğuna inanıyor.

Serinin tüm dizilerinin yer aldığı Rotten Tomatoes sayfasına göre, The Walking Dead: Daryl Dixon tüm diziler arasında en yüksek eleştirmen ve izleyici puanına sahip. Yeni spinoff %90 eleştirmen ve %89 izleyici puanına sahip. Bu oran, The Walking Dead’in %79 eleştirmen ve %78 izleyici puanına sahip olduğu orijinal diziyi %10’un üzerinde bir farkla geride bırakıyor.

Daryl Dixon, Seriyi Kurtarabilir mi?

The Walking Dead: Daryl Dixon eleştirileri, seriyi yeni bir yöne taşıdığı için diziyi övdü. Pek çok kişi dizinin, bu yılın başlarında HBO tarafından uyarlanan 2013 yapımı video oyunu The Last of Us ile benzer bir önermeye sahip olduğunu belirtirken, Daryl Dixon hala kendi başına ayakta duruyor. Çünkü Daryl’in orijinal dizideki hikayesini devam ettirirken, seride daha önce hiç görülmemiş zombi kıyametine yeni unsurlar getiriyor.

Laurent’ın Walker virüsüne karşı bağışıklığı olması mümkün olsa da, dizi bunun yerine onu dünyaya olası bir zombi tedavisi sunmaktan uzak bir Mesih figürü olarak resmediyor. Bunun nedeni muhtemelen The Walking Dead evreninde herkesin zaten enfekte olması ve ısırılsın ya da ısırılmasın zombi olarak geri dönmesidir. Daryl dünyayı kurtarmaya çalışmak yerine, ne yapabileceğine dair somut bir kanıt olmaksızın bir çocuğu kendisinin Mesih olduğuna inanan bir gruba yönlendiriyor.

Fransa ayrıca, ilk bölümde Daryl’ın kolunu yakan asitli zombiler gibi daha önce The Walking Dead’de görülmemiş yeni tehlikelerle dolu. Ayrıca Daryl’in henüz karşılaşmadığı ama ilk kez bir başka spin off olan World Beyond’un jenerik sonrası sahnesinde ortaya çıkan hızlı zombiler de var. Yeni bir görev, yeni tehlikeler ve Daryl için yeni bir hikâye örgüsüyle The Walking Dead: Daryl Dixon’ın hem eleştirmenlerden hem de izleyicilerden güçlü ve olumlu tepkiler alması şaşırtıcı değil.

Daryl Dixon En Yüksek Puan Alan The Walking Dead Dizisi Oldu!

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...