Anasayfa İncelemelerFilm İncelemeleri Chadwick Boseman’ın En İyi Beş Filmi

Chadwick Boseman’ın En İyi Beş Filmi

Yazar: Merve Özbek

Chadwick Boseman’ın En İyi Beş Filmi

Bu sabah kolon kanserine yenik düştüğünü öğrendiğimiz Chadwick Boseman tüm dünyayı yasa boğdu. 2016’dan beri tedavi sürecini büyük bir gizlilikle yürüten ünlü aktörün ölüm haberi üzüntünün yanında şok etkisi de yarattı.

2016 yılında rol aldığı Civil War filmiyle Marvel evrenine katılan Chadwick Boseman, Marvel hayranlarının büyük beğenisini kazandı. 2018 yılında gelen Black Panther filmiyle bu evrende ilk solo filme ulaşan siyahi karakter olması da Marvel’ın attığı büyük adımlardan biri oldu. Black Panther filmiyle beğeni toplayan aktör bu zaman diliminde farklı aksiyon ve biyografik filmlerde rol almasının yanında tedavi sürecini de yürütüyordu. Bu sabah hastalığını ve 2016’dan beri kanser tedavisinin yanında bol aksiyon içeren filmlerde rol almasıyla gerçek bir süper kahraman olduğunu ve en az Black Panther kadar güçlü olduğunu gösterdi

İşte aktörün hayatı boyunca rol aldığı en iyi beş film;

1. Black Panther

Ryan Coogler’ın yönettiği ve Infinity War filminden önce gelen Black Panther, Marvel evreninin en iyi filmlerinden biri oldu. Afrika’da dünyadan saklanarak yaşayan Wakanda halkının değerli vibranyum madeninin Wakanda dışına çıkarılması, bunun yanında Wakanda’da süren krallık mücadelesini anlatan film, özellikle aksiyon sahneleriyle dikkat çekiyor. Black Panther’in kostümünden Wakanda’nın sırlarına kadar birçok şeyi keşfettiğimiz film aynı zamanda müzikleri ve başarılı kurgusuyla da dikkat çekiyor. Marvel evrenine hakim olmasanız bile her aksiyon filmi severi kazanabilecek film, Chadwick Boseman’ın da en iyi filmlerinden.

2. Da 5 Bloods

2020’de Netflix’te yayınlanan Spike Lee’nin yönettiği film, şimdiden 2020’nin en iyileri arasında. Rolü kısa da olsa övgü toplamayı başaran aktörün filmografisindeki en iyi filmlerden biri Da 5 Bloods. Dört savaş veteranı siyahinin tekrar Vietnam’a gidip komutanlarının ölüsünü ve kayıp bir hazineyi arayan Yıldıx dolu kadrosuyla da dikkat çeken filmin özellikle yarattığı Vietnam atmosferi çok iyi. BlackKklansman ile Oscar şanssızlığını kıran başarılı yönetmenin bu yıl Da 5 Bloods’la da adaylık alması söz konusu.

3. 42

2013’te yayınlanan ve Brian Helgeland’ın yönettiği filmde Chadwick Boseman başrolde yer alıyor. Beyzbol efsanelerinden Jackie Robinson’a hayat veren aktör, başarılı performansıyla da göz dolduruyor. Beyzbolun süper ligi olan Major League’de ırk bariyerini aşmış efsane oyuncu Jackie Robinson’un verdiği mücadele ve bir beyzbol efsanesine dönüşmesi yolunda yaşadıkları anlatılıyor. Harrison Ford’un da Major League menajerine hayat verdiği film, Chadwick Boseman’ın kariyerinde çok özel bir yere sahip.

4. Avengers: Infinity War

Chadwick Boseman’ın kısa ama yine hayranlarını etkileyen bir rolle karşımıza çıktığı Infinity War, Marvel evreninin de açıkça en iyi filmi. Black Panther’i Civil War’ın aksine Kaptan Amerika ve Kış Askeriyle omuz omuza izlediğimiz filmde aynı zamanda Wakanda’da epik bir savaş sahnesine tanıklık ediyoruz. Thanos’la yüzyüze çarpışan kahramanımız Black Panther’in, Thanos’un ordusuna karşı Wakanda’da gösterdiği krallık ve savaş becerileri de hem bu evreni sevenleri hem de Black Panther severleri kendisine hayran bırakıyor. Russo kardeşlerin yönettiği film, Marvel evreninin en iyi filmi olması başarısını gösteriyor.

5. 21 Bridges

2019’un sonlarına doğru vizyona giren filmin başrolünde yer alan Chadwick Boseman bu kez bir polise hayat veriyor. Russo kardeşlerin yapımcılığını üstlendiği ve Brian Kirk’in yönettiği 21 Bridges, New York’ta yaşanan bir polis ve uyuşturucu satıcıları arasındaki mücadeleye odaklanıyor. Bu uyuşturucu satıcılarının peşine düşen polis ekibinin başında yer alan Andre Davis’e hayat veren Chadwick Boseman, yine başarılı aksiyon sahneleriyle seyircinin beğenisini topluyor. İki uyuşturucu satıcısını yakalamak için New York’ta onları bir adaya kıstırmak amacıyla 21 köprüyü kapatmasını konu edinen film, aynı zamanda başarılı polisimiz Andre Davis’in kirlenmiş polisleri açığa çıkarmasına kadar uzanan hikayesiyle de ilgi çekiyor.

Gelecek projeleriyle de hayranlarını heyecanlandıran Chadwick Boseman’ın bu zamansız ölümü, aktörün hayat verdiği özellikle Black Panther rolüyle hafızalarımızda sonsuza dek yer edinecek.

Bunlar da ilginizi çekebilir

2 Yorumlar

Avatar
Betül 29/08/2020 - 20:42

Listeye bayıldımmm 😍😍

Yanıtla
Avatar
Hülya 29/08/2020 - 21:56

Güzel liste özellikle Da 5 Bloods. Bu yıl oscarı da bu üzücü hadisenin ardından verilebilir diye düşünüyorum bir tane olsa verirler bence. Ama çok çok çok üzücü kahroldum resmen. 😭🥺😢

Yanıtla

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...