Anasayfa İncelemelerDizi İncelemeleri BluTV Ücretsiz Haftasonu: İzleme Önerileri

BluTV Ücretsiz Haftasonu: İzleme Önerileri

Yazar: Batuhan Kılınç

BluTV Ücretsiz Haftasonu: İzleme Önerileri

Yasaklardan dolayı evde geçireceğimiz bu hafta sonu BluTV platformunu ücretsiz bir şekilde izleyicilere açacağını duyurdu. Biz de BluTV’nin bu strateji hamlesini fırsat bilip bir şeyler izlemek isteyenlere bir liste hazırladık.

Westworld

HBO’nun Game of Thrones’un yerini alacak yeni dizisi diye reklamı yapılan dizi Westworld. 2016’da yayınlanmaya başlayan dizi, bilim kurgu gerilim türünde. Gelecekte bir eğlence parkında yapay zekanın çığırından çıkışını ve insanın kötü yanını konu ediniyor. Bu eğlence parkında bir sürü hikaye ve oyun bulunuyor. Varlıklı ziyaretçiler bir trene binerek bu oyunlara katılıyorlar. Oyunların görevlileri olan yapay zekalar, oyun parkında gerçekleşen bir cinayetten ötürü sorgulanmaya başlıyorlar…

Çıplak

Bu yıl Haziran ayında yayınlanan dizi 8 bölümdür. Kısa bölümleri ve ülkemizde değinilmeyenlere değinmesi ile keyifle izlenen bir dizi. Merve Göntem’in kalemi ve Can Evrenol’un yönetmenliğinin çıkardığı iyi işin başkarakteri Eylül, geçimini eskortluk yaparak kazanan genç bir kızdır. Geleceğe dönük tek planı olan Galler’e taşınmak ve orada kendine yeni bir hayat kurmak olan Eylül, gece gündüz çalışmaktadır. Bir gece bir arkadaş grubunun bekarlığa veda partisine çağrılır. Bu partideki bekarlığa veda eden Cem ile Eylül arasında bir yakınlaşma olur. Birlikte vakit geçirdikleri o gece, son geceleri olmayacaktır.

Masum

Geçtiğimiz günlerde Bir Başkadır dizisi ile adından çokça söz ettiren Berkun Oya’nın senaryosunu yazdığı Masum, 2017’de yayınlandı. Eski polis Cevdet, uzak bir sahil kasabasında ailesi ile yaşamaktadır. Küçük oğullarının yaşadığı olay ailenin düzenini bozar. Büyük oğullarının çocukluk arkadaşı bir polis, yakınlardaki bir soruşturma için çocukluğunun geçtiği kasabaya döner. Kalacak yeri de olmadığı için arkadaşının evi ona ev olacaktır.

Bozkır

Senaryosunu Levent Cantek’in yazdığı, yönetmenliğini ise Bahadır İnce’nin üstlendiği polisiye türündeki internet dizisi, şehirde işlenen çocuk cinayetlerini araştıran tecrübeli polis amiri Seyfi ve onun yardımcısı çaylak Nuri Pamir’in hikâyesini konu ediniyor.

Yaşaması, mezarda uyumaya benzetilen şehrimizdeki hikâye Seyfi’nin telefonuna gelen çok kötü bir şeyle, yani bir çocuğun cesedinin bulunmasıyla başlıyor. Geçmişte de işlenmiş ama üzeri her nedense örtülmüş, kapanmamış dosyaların da açığa çıkmasıyla birlikte hikâyemiz gelişmeye devam ediyor. Özenle yedirilmiş ipuçlarını toplayan polislerimiz Seyfi ve yardımcısı Nuri Pamir, bölgenin güçlü iş adamı Abbas Bey’e ulaşıyorlar. Ters köşeleriyle de küçük çaplı sarsılmalar yaşatan dizi, izleyenlere büyük bir seyir keyfi sağlıyor. Kazdıkça ölü çocuk fışkıran bozkır toprağının, hayata tutunmaya çalışan kimileri için bir geçim kaynağı, kimileri için pisliği, kötülüğü ve sırları gizlemek için belki de en uygun yer oluşunun bölüm sonlarında çalan Neşet Ertaş türküleri eşliğinde izlenmesi ayrı bir güzellik katıyor.

Bartu Ben

Bartu Küçükçağlayan’ın kendi hayatını senaryoya aldığı dizin yönetmenlik koltuğunda Tolga Karaçelik oturuyor. Oynadığı işlerden sıkılan Bartu’nun cebinde hiç parası yoktur. Bir gün uzun zamandır görüşmediği dayısı ve onun oyuncu olmak isteyen kızı ile karşılaşır. Sıkıldığı işleri yapmadan hayatta kalmaya çalışan Bartu, işleri nasıl yoluna koyacak?

7 Yüz

2017 yılında gösterime giren BluTV orijinal yapımı dizi birbirinden farklı hikayelerin anlatıldığı 7 bölümden oluşuyor. Her hikayenin kahramanı bir miktar iyi? Peki ya ne kadar kötü? İyi diyebildiğimiz insanlar belli durumlarla karşı karşıya kaldıklarında, bu iyilik hallerinden ne kadar ödün verebilirler? En fazla ne kadar ileri gidebilirler?

Alef

Sanat filmlerinin güzide yönetmenlerinden Emin Alper’in yönetmenliğini yaptığı mistik polise türündeki dizi, batıyı temsil eden genç dedektif Kemal ile doğuyu temsil eden tecrübeli ortağı Settar’ın seri bir cinayet dosyası ile uğraşmalarını konu ediniyor. Osmanlı ve İslam Tarihi’ne dayanan bu cinayette, akademisyen Yaşar polislerimize destek oluyor.

Aynen Aynen

Kadın – erkek ilişkilerini konu edinen dizinin ilk sezonunda Uraz Kaygılaroğlu ve Nilperi Şahinkaya yer alırken daha sonraki sezonlarda Uraz Kaygılaroğlu’nun yerini Kerem Bürsin alıyor.  Eski ilişkisinde aldatılmış olan duygusal Nil, Emir ile bu durumu atlatmaya çalışmaktadır. Emirle de işler yolunda gitmeyince evine arkadaş olarak gelen Deniz ile yeni bir arayışa çıkar. Bu süreçte birbirlerini ölçen- biçen bu çift, yakından tanıma işini becerebilecek mi?

BluTV Ücretsiz Haftasonu: İzleme Önerileri

Batuhan Kılınç’ın Diğer Yazıları İçin Tıklayın.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...