Anasayfa Listeler Biraz Da Aşk Konuşalım: Sevgililer Gününe Özel Liste (Netflix)

Biraz Da Aşk Konuşalım: Sevgililer Gününe Özel Liste (Netflix)

Yazar: Nisa Nur Gönültaş

Biraz Da Aşk Konuşalım: Sevgililer Gününe Özel Liste (Netflix)

1. Notting Hill (Aşk Engel Tanımaz)

Vizyon Tarihi:15 Ekim 1999
Süre: 2s 4 dk
Tür: Komedi, Romantik
Yönetmen Roger Michell
Oyuncular: Julia Roberts, Hugh Grant, Richard McCabe
Yazar Puanı:⭐⭐⭐⭐⭐

Dünya’nın en ünlü oyuncularından biri halktan birine aşık olursa neler olur?
William Notting Hill’ de garip ev arkadaşı ile yaşayan ve Portobello Road kitap evinin sahibi normal bir İngiltere vatandaşıdır. Bir gün dükkanına Anna Scott’un gelmesi ile hayatının akışı değişir. İnişli çıkışlı ama güzel bir aşk hikâyesi izliyoruz. İyi bir filmin konusu ile değil, anlatım biçimiyle yapılacağını gözler önüne seren bir film. Filmdeki şarkıların sahneler ile uyumu da çok başarılı.

2. Dirty Dancing (İlk Dans, İlk Aşk)

Vizyon Tarihi: 1987
Süre: 1s 40dk
Tür: Müzik, Romantik
Yönetmen: Emile Ardolino
Oyuncular: Jennifer Grey, Patrick Swayze, Jerry Orbach
Yazar Puanı:⭐⭐⭐⭐1/2

Bir tatil beldesinde dans partneri ve arkadaşı Penny ile birlikte dans öğretmenliği yapan Johnny Castle, iş dışında kalan vakitlerini de otelin diğer çalışanlarıyla arkadaşlık ederek ve dans ederek geçirmektedir. Baby olarak tanınan Frances adlı genç bir kız Johnny’nin çalıştığı otele ailesiyle birlikte gelir. Penny’nin hamile olduğunun ortaya çıkması üzerine Baby, Johnny’nin dans partneri olur. Bu arada iki genç birbirine aşık olur.

3. The Best of Me (Unutulmaz Aşk)

Vizyon Tarihi: 17 Ekim 2014
Süre: 1s 58dk
Tür: Romantik, Dram
Yönetmen Michael Hoffman
Oyuncular: Michelle Monaghan, James Marsden, Liana Liberato
Yazar Puanı:⭐⭐⭐⭐⭐

Dawson ve Amanda lisede birbirlerine aşık olan fakat bazı sebeplerden dolayı yollarını ayırmış, sonra da bir daha görüşmeyen iki eski aşıktır. Lise bitmiş ve aradan 20 yıl geçmiştir. En sevdikleri arkadaşlarından birini kaybedince, cenaze töreni için birlikte büyüdükleri kasabaya geri dönmüşlerdir. Yıllar sonra yaşanan bu büyük buluşma, bu süreçte akıllarından çıkaramadıkları büyük aşklarını yeniden alevlendirmeye yeter.

4. Bridget Jones’s Diary (Bridget Jones’un Günlüğü)

Vizyon Tarihi:26 Ekim 2001
Süre: 1s 37dk
Tür:Romantik, Komedi
Yönetmen Sharon Maguire
Oyuncular: Renée Zellweger, Colin Firth, Hugh Grant
Yazar Puanı:⭐⭐⭐⭐1/2

Artık otuz iki yaşına gelmiş olan Bridget, hala hayatını rayına oturtamamış; aradığı kişiyi bulamamıştır. Bir şekilde kim olduğunu kendine hatırlatması ve tüm hareketlerini kontrolü altına alabilmesi için bir günlük yazmaya başlar. O noktadan itibaren kendisini aşık olduğu iki erkeğin arasında kararsız bir vaziyette bulur. Bunlardan birisi dürüstlüğüyle ve doğru seçimleriyle göz kamaştıran bir erkektir. Diğeri ise, güvenilmez ancak çekici olan bir adamdır. Bridget Jones, ne yapacağını şaşırır.

Filmin iki tane devam serisi de bulunmaktadır.
1-Bridget Jones’s Diary
2-Bridget Jones The Edge of Reason
3-Bridget Jones’s Baby

5. Call Me By Your Name (Beni Adınla Çağır)

Vizyon Tarihi:23 Şubat 2018
Süre: 2s 11 dk
Tür: Dram, Romantik
Yönetmen Luca Guadagnino
Oyuncular: Armie Hammer, Timothée Chalamet, Michael Stuhlbarg
Yazar Puanı:⭐⭐⭐⭐⭐

1983 yılı yazı sırasında 17 yaşındaki Amerikalı-İtalyan Elio Perlman günlerini ailesinin İtalya’nın kuzeyindeki villasında klasik müzik yaparak, okuyarak ve arkadaşları ile geçirmektedir. Elio, Greko-Roma kültüründe uzmanlaşmış seçkin bir profesör olan babası ve çevirmen olan annesi Annella ile bir arada olmaktan ziyadesiyle memnundur. Elio’nun entelektüel birikimi, onu tam olgun biri gibi gösteriyor olsa da, özellikle duygusal konularda onun hakkında hala masum ve biçimlenmemiş olan çok şey vardır. Bir gün, doktorasını sürdüren büyüleyici bir Amerikalı bilim adamı olan Oliver, Elio’nun babasına yardım etmek göreviyle yıllık yaz stajyeri olarak villaya gelir. Güneşin ışıltılarının arasında Elio ve Oliver hayatlarını sonsuza dek değiştirecek bir yaz boyunca yeşermekte olan arzunun güzelliğini keşfederler.

6. Crazy, Stupid, Love (Çılgın Aptal Aşk)

Vizyon Tarihi:7 Ekim 2011
Süre: 1s 58dk
Tür:Komedi, Romantik
Yönetmen John Requa, Glenn Ficarra
Oyuncular: Steve Carell, Ryan Gosling, Julianne Moore
Yazar Puanı:⭐⭐⭐⭐⭐

Cal Weaver Amerikan rüyasını yaşamaktadır. İyi bir işi, güzel bir evi, harika çocukları ve Emily adında güzel bir karısı vardır. Ancak Cal’ın mükemmel görünen hayatı, Emily’nin sadakatsiz olduğunu öğrendiğinde ve boşanmak istediğinde sona erer. Yıllar sonra bir anda bekar olan Cal, flörtün kararsız dünyasında başıboş kalır. Jacob Palmer , Cal’ı kanatlarının altına alır ve ona bekar hayatını öğretir. Bir yandan da ergenliğe giren çocuklarıyla ilişkisini dengelemeye çalışan Cal kendini bir aşk üçgenini çözmeye çalışırken bulur!

Biraz Da Aşk Konuşalım: Sevgililer Gününe Özel Liste (Netflix)

Nisa Nur Gönültaş’ın Diğer Yazıları İçin Tıklayın.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...