Anasayfa İncelemelerDizi İncelemeleri Bir Dark Değil Ama Bu Dizileri De Sevebilirsiniz!

Bir Dark Değil Ama Bu Dizileri De Sevebilirsiniz!

Yazar: Oğuzhan Güre

Eğer Dark’ı sevdiyseniz, bu dizilere de bir göz atmanızı öneririz.

Counterpart

Eğer farklı dünyaları, farklı gerçeklikleri görmeyi seviyorsanız size ilk önereceğimiz dizi Counterpart olacaktır. İki sezonluk serüveninin ardından Starz tarafından iptal edilen bilim-kurgu dizisi Counterpart, Berlin’deki bir gizli geçit ile bağlanmış iki farklı dünyayı ve bu dünyadaki casusların hikayesini anlatıyor. Dizide aynı karakterin farklı versiyonlarını izlemek de izleyenlerde güzel bir etki yaratıyor. Counterpart, seçimlerin ne kadar önemli olduğunu ve yaptığımız seçimlerin hayatlarımızı nasıl değiştirebileceğini de gözler önüne seriyor. Hak ettiğinden daha az değer gören Counterpart’ta, J.K. Simmons, Olivia Williams ve Harry Lloyd gibi önemli isimler bulunuyor.

Fringe

Dizi tarihinin efsanelerinden birisi olarak Fringe’de de Dark’ta olduğu gibi zaman yolculuğu, paralel dünyalar ve karakterlerin farklı versiyonları ön plana çıkmaktadır. J.J. Abrams’ın oluşturduğu 5 sezonluk dizi, bir FBI Ajanı olan Olivia Dunham (Anna Torv)’ın, çılgın bir bilim adamı olan Walter Bishop (John Noble)’ın ve bu bilim adamının oğlu olan Peter Bishop (Joshua Jackson)’ın açıklanamayan olaylarla ilgili bilimi kullanarak cevaplar bulmaya çalışmalarını anlatıyor.

Stranger Things

 

Dark ilk çıktığı zaman Stranger Things ile ister istemez karşılaştırmalar yapılmıştı. Bu karşılaştırmaların asıl nedeni, Stranger Things’in ilk bölümünde de Dark’ta olduğu gibi bir çocuğun kaybolmasıydı. Ancak bu karşılaştırma çok uzun sürmedi çünkü izleyen herkes birkaç bölüm sonra farkına vardı ki Dark çok başka bir derinlikte ve karmaşıktı. Stranger Things, bir grup çocuğun alternatif bir gerçeklikten gelen canavarlarla olan mücadelesini anlatmakta. Ama sezonlar ilerledikçe işler biraz daha karışıyor. İzlemenizde fayda var.

12 Monkeys

12 Monkeys, kötü olayların gerçekleşmesini önlemek amacıyla zamanda seyahat eden zaman yolcularını anlatıyor. Kendi türü içerisinde önde gelen dizilerden diyebiliriz. Dizi, 1995 yapımı aynı isimli filmin uyarlaması. 12 Monkeys, 2043 yılından 2015 yılına dönerek Doktor Cassandra Reilly (Amanda Schull) ile iş birliği yaparak insanlığı yok edecek bir virüsün yayılmasını engellemeye çalışan Cole (Aaron Stanford) karakterinin hikayesini anlatıyor.

Doctor Who

Zaman yolculuğu, farklı dünyalar deyince akla ilk gelen efsane diziyi en sona bırakmak istedik. Tabi ki Doctor Who’dan bahsediyoruz. Dizi, TARDIS adını verdiği zaman makinesiyle, zamanda ve mekanda yolculuk edebilen, öldükten sonra rejenerasyon geçirebilen ve kendisine Doktor ismini veren bir zaman lordunun maceralarını içeriyor. Doktor, insanlığı ve hatta daha fazlasını kurtarmayı kendisine görev edinmiş ve bunu yaparken yanına dünyadan yoldaşlar da alarak çeşitli uzaylılarla savaşıyor. Dizi, klasik seri (1963-1989) ve modern seri (2005-günümüz) olmak üzere ikiye ayrılmış olsa da en uzun süre devam eden dizi rekorunu elinde bulunduruyor.

İlginizi Çekebilir: Back To The Future | Tanıtım

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...