Anasayfa HaberlerFilm Haberleri Ağustos Ayında Hangi Yapımlar Geliyor?

Ağustos Ayında Hangi Yapımlar Geliyor?

Yazar: Tunahan İbiş

Ağustos Ayında Hangi Yapımlar Geliyor?

Herkese merhaba! Bu ay da her zaman olduğu gibi vizyon ile dijital platformlara gelecek film ve dizilerle karşınızdayız. Ağustos, özellikle temmuzdaki malum Barbenheimer trendinden sonra o kadar da heyecan verici bir takvime sahip değil. Fakat yine de Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem, Blue Beetle ve Heart of Stone gibi yüksek bütçeli yapımlara rastlamak mümkün. Ağustos ayında çıkacaklardan hazırladığımız seçkiye aşağıdan, geri kalanlara ise yazının sonundaki videomuzdan ulaşabilirsiniz. İyi okumalar ve iyi seyirler dileriz.

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Vizyon Tarihi: 4 Ağustos

Teenage Mutant Ninja Turtles, sinema ve televizyon dünyasında en çok yeniden yapımına rastladığımız markalardan biri. Nickelodeon çizgi dizisi ve Michael Bay yapımcılığındaki iki filmlik seriden sonra kaplumbağaları bu kez Seth Rogen ve Evan Goldberg’ten çıkma bir animasyonda göreceğiz. Spider-Man: Into the Spider-Verse’ten esintiler taşıyan çizim stili ve karakterlerin daha önce hiç görmediğimiz şekilde erken gençlik dönemlerine odaklanması sebebiyle Mutant Mayhem, bizce vaatlerini yerine getirecek bir işe benziyor.

  • Other People’s Children

Vizyon Tarihi: 4 Ağustos

Geçtiğimiz sene Venedik Film Festivali’nde açılan Other People’s Children, birçok kişi tarafından yönetmen Rebecca Zlotowski’nin bir süredir yapması beklenen ustalık eseri olduğu düşünüldü. Bir üvey annenin ona ait olmayan çocuğuyla kurduğu ilişkiyi, derin bir özlem ve samimiyet duygusu ile işleyen Zlotowski; çekimler esnasında yaşadığı hamilelik sebebiyle filme kişisel bir yerden yaklaştığını söylüyor. Virginie Efira’nın baş rol olarak harikalar yarattığı filmi bizce vizyondayken sakın kaçırmayın.

  • Magarsus

Yayın Tarihi: 10 Ağustos
Platform: BluTV

BluTV’nin son zamanlarda çıkardığı en iddialı yerli proje gibi gözüken Magarsus, portakal bahçesi sahibi Kurak ailesinin bölgede güç elde etmeye çalışan dış güçlerle girdiği çatışmayı konu alıyor. Berkay Ateş, Çağlar Ertuğrul, Ercan Kesal ve bu sene Cannes’dan ödülle dönen Merve Dizdar gibi oyuncularıyla dikkat çeken dizi, ülkemizde milyon kere örneğini gördüğümüz mafya öykülerinin ötesine geçebilecek mi merak ediyoruz. Şayet öyle olursa BluTV, kaybettiği nüfuzunu geri kazanıp ilerleyen zamanlarda yerli üretime daha çok ağırlık verebilir.

  • Gran Turismo

Vizyon Tarihi: 11 Ağustos

Playstation’ın ünlü markası Gran Turismo, sinema filmi uyarlaması ile ağustosta vizyona girecek yapımlardan biri. Zaten oldukça sinematik ve gerçekçi bir deneyim sunan oyunu neden bir de yedinci sanat medyumunda göreceğinizi merak ediyorsanız hiç endişelenmeyin. Çünkü belli ki aynı şeyi senaristler de düşünmüş ve filmi gamer bir gencin gerçek bir yarışçı olması üzerinden kurgulamış, markanın görünürlüğünü de en üst düzeyde tutmuşlar. Hollywood’daki grev sahiden de bir işe yaramalı, yoksa böyle gereksiz pahalı reklam filmlerinden daha çok göreceğiz gibi duruyor.

  • Heart of Stone

Yayın Tarihi: 11 Ağustos
Platform: Netflix

Netflix’in vizyondaki Hollywood aksiyonlarına alternatif olma yolundaki Red Notice ve The Gray Man gibi girişimlerinin ardından Heart of Stone da kervana katılanlardan oldu. Bir ajanın dünyanın en tehlikeli silahını yanlış ellere düşmekten kurtarmaya çalışacağı ve elbette başarılı olacağı Heart of Stone, aynı zamanda Gal Gadot’un Wonder Woman rolü sonrası sektördeki mevcudiyetini korumak için verdiği son uğraşlarından biri. Fragmanlarında en ufak bir heyecan verici aksiyon seti barındırmayan bu yapımı kimler bekliyor bilmiyoruz ama ortaya en azından eğlenceli bir iş çıkarsa kabulümüzdür.

  • Blue Beetle

Vizyon Tarihi: 18 Ağustos

DC’nin yeni sinematik evrenine ait ilk karakter olacak olan Blue Beetle, solo filmi ile bu ay karşımıza çıkacak. Bir uzaylının kendine Jaime adlı bir genci konak olarak seçmesi ile başlayan hikâye, karakterin kazandığı teknolojik kabiliyetler keşfedilince belli güçler için bir hedef haline gelmesini anlatıyor. Fragmanlardan özellikle Blue Beetle’a anti-tez gibi tasarlanmış düşman olsun, ana karakterin uçma yeteneklerini kullanmaya çalıştığı anlar olsun bana 2008’de çıkan ilk Iron Man filmini hatırlattı. Tabii ki bekleyip görmek lazım ama James Gunn’ın yeni evrene ilk eklenti olarak Marvel’a yakın bir rota çizmesi, bence hiç şaşırtıcı olmaz.

  • Ahsoka

Yayın Tarihi: 23 Ağustos
Platform: Disney+

Disney+’taki Star Wars dizilerinden bir yenisi olan Ahsoka, The Clone Wars’tan beri hayranların canlı olarak görmeyi beklediği karakteri ekrana taşıyor. Return of the Jedi’dan yaklaşık beş yıl sonraki bir dönemde geçecek dizide Obi-Wan Kenobi’den sonra Anakin Skywalker’ı tekrar göreceğimiz de açıklandı. Star Wars’un çok sevilen animasyon dizilerini yazmış Dave Filoni’nin senaristliğini yaptığı Ahsoka, evrene ait son birkaç yapımın yarattığı hayal kırıklığını dağıtacak gibi duruyor.

Bu ay çıkacak diğer içerikler:

Ağustos Ayında Hangi Yapımlar Geliyor?

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...