Anasayfa HaberlerFestival Haberleri 30. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Finalistleri Belli Oldu!

30. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Finalistleri Belli Oldu!

Yazar: Oğuzhan Güre

30. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Finalistleri Belli Oldu!

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından 18 – 24 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan 30. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali‘nin büyük bir merakla beklenen Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nın finalistleri belli oldu . Ulusal Uzun Metraj Film Yarışmasında 11 yapım, Altın Koza Ödülleri için jüri karşısına çıkmaya hak kazandı.

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda 11 Film Yarışacak!

18 kategoride Altın Koza Ödülleri’nin sahiplerini bulacağı Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’na bu yıl toplamda 45 film başvurdu. Sinema yazarı-senarist Burak Göral, sinema yazarı Burçin S. Yalçın, sinema yazarı-akademisyen Janet Barış, yönetmen-senarist Hakan Haksun ve akademisyen Dr. Tuğçe Keleş’ten oluşan seçici kurulun değerlendirmesi sonucu belirlenen 11 film Adana Uluslararası Altın Koza Film Festivali’nde sinemaseverlerle buluşacak.

Alpgiray M. Uğurlu ‘nun yönettiği “Açık Kapılar Ardında”, Umut Evirgen’in yönettiği “Annesinin Kuzusu , Eylem Kaftan’ın yönettiği “Bir Gün, 365 Saat”, Fikret Reyhan’ın yönettiği “Cam Perde”, Tufan Şimşekcan’ ın yönettiği “Ceylin”, Tunahan Kurt’un yönettiği “Karganın Uykusu”, Büşra Bilginer’in yönettiği “Kıyıda”, Esra Saydam ve Malik Isasis’in birlikte yönettiği “Öte , Umut Subaşı’nın yönettiği “Sanki Her Şey Biraz Felaket”, Aslıhan Ünaldı ‘nın yönettiği “Suyun Üstü” , Filiz Kuka’nın yönettiği “Yüzleşme” filmleri bu yıl Adana’da yarışma heyecanı yaşayacak.

Altı yapımın, yönetmenlerin ilk filmi olmalarıyla dikkatleri üzerine çektiği yarışmada aynı zamanda, altı filmin dünya prömiyeri, iki filmin ise Türkiye prömiyeri gerçekleşecek.

Alpgiray M. Uğurlu ‘nun “Açık Kapılar Ardında” , Umut Evirgen’in “Annesinin Kuzusu”, Tufan Şimşekcan’ın “Ceylin“, Tunahan Kurt’un “Karganın Uykusu”, Büşra Bilginer’in “Kıyıda”, Aslıhan Ünaldı ‘nın “Suyun Üstü” filmleri dünya prömiyerlerini festival kapsamında Adana’da yapmaya hazırlanırken; Eylem Kaftan’ın “Bir Gün, 365 Saat”, Esra Saydam ve Malik Isasis’in birlikte yönettiği “Öte” filmleri ise Altın Koza ‘da Türkiye prömiyerlerini gerçekleştirecek.

En İyi film Ödülünün 500 bin TL olduğu Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda tüm kategorilerde toplam 1 milyon 60 bin TL tutarında ödül verilecek.

30. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Finalistleri Belli Oldu!

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...