Anasayfa HaberlerFilm Haberleri Temmuz Ayında Hangi Yapımlar Geliyor?

Temmuz Ayında Hangi Yapımlar Geliyor?

Yazar: Tunahan İbiş

Temmuz Ayında Hangi Yapımlar Geliyor?

Herkese merhaba! Temmuz ayında vizyona ve dijital platformlara gelecek yapımları sizler için listeledik. Haziranın dopdolu takviminden sonra bu ay, momentum kaybetmiş olsa bile 2023’ün en çok beklenen gişe filmlerinden birkaçını sunuyor. Dijital platformlar tarafında ise çeşitli devam sezonlarının pek de ötesine geçemeyen bir program var. Temmuz ayında göz atmanızı tavsiye ettiğimiz film ve dizilere aşağıdan, listemize alamadığımız diğer yapımlara ise yazının sonundaki videomuzdan ulaşabilirsiniz. Herkese iyi seyirler ve iyi okumalar dileriz.

 

  • Insidious: The Red Door

Vizyon Tarihi: 7 Temmuz

James Wan’ın 2004’te Saw ile yaptığı çıkıştan sonra imza attığı iki önemli korku serisinden biriydi Insidious. Ancak Wan aynı Conjuring’te olduğu gibi bu seriyi de ikinci filmiyle beraber en azından kendi kafasında rafa kaldırdı ve sadece yapımcı konumunda kaldı. Herhalde Insidious’un baş rolü Patrick Wilson, Wan’ın geri dönmesini beklemekten yorulmuş olacak ki yönetmen koltuğuna bu sefer bizzat kendi geçmiş. En son 2. filmde gördüğümüz Lambert ailesinin yıllar sonra tekrar ruhlar alemiyle etkileşimini seyredeceğimiz The Red Door, para getireceğine kesin gözle bakılan bir tutku projesinden mi ibaret diye merak ediyoruz.

 

  • Disco Boy

Vizyon Tarihi: 7 Temmuz

Bu sene Berlin Film Festivali’nde açılan Disco Boy, bir lejyon askeri ile bir çevre isyancısının yaşam ve ölüm ötesinde yaşadıkları tuhaf bir kesişmeyi anlatıyor. 42. İstanbul Film Festivali’nde izlediğim bu filmi daha binbir türlü cümleyle özetlemek mümkün ancak en iyisi bizzat deneyimleyip kendiniz görmeniz. Giacomo Abbruzzese’nin ilk uzun metrajı olmasına rağmen Claire Denis’nin ustalık eseri Beau Travail ile dirsek teması kurabilen ve baş rolünde muhteşem Franz Rogowski’yi bulunduran Disco Boy’u vizyondayken sakın kaçırmayın.

 

  • Return to Seoul

Yayın Tarihi: 7 Temmuz

Platform: Mubi

Geçen sene Cannes’da Belirli Bir Bakış dalında gösterilen Return to Seoul, Fransız bir aile tarafından evlat edinildiğinden beri ilk kez memleketi Güney Kore’yi ziyaret eden Freddie’nin yolculuğunu anlatıyor. Karakterimiz, biyolojik anne ve babasını bulmaya karar verince anlatısının bambaşka bir ton almaya başladığını duyduğumuz filmi bu ay Mubi’den seyredebileceksiniz. Türkiye’de vizyona girmediği için filmin varlığını unutan bizim gibilere duyurulur.

 

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Vizyon Tarihi: 14 Temmuz

Geçen sene büyük fırtınalar estiren Top Gun: Maverick’ten sonra Tom Cruise nihayet sinemalara geri dönüyor. Pandemi döneminde sızdırılan set içi tartışmalarla ve ekibin yasalar gereği sınır dışında kalmasıyla gündeme gelmişti Mission: Impossible – Dead Reckoning Part 1. Adından da anlaşılacağı üzere iki parça halinde tasarlanmış bu hikaye, efsanevi ajan Ethan Hunt’ın yeni macerasına odaklanırken aynı zamanda kadroya Hayley Atwell ve Pom Klementieff gibi yıldızları dahil ediyor.

 

  • Oppenheimer

Vizyon Tarihi: 21 Temmuz

Sinemanın atlı prensi, dahilerin dahisi Nolan, 2021’de vâdettiğinin aksine sinemaları kurtaramamış Tenet’i ve hatta direkt bilim-kurgu türünü geride bırakıp J. Robert Oppenheimer biyografisine imza attı biliyorsunuz. Atom bombasının yapımında büyük bir rol oynayan bu tarihî figürü ve yaşadığı iç hesaplaşmaları konu alacak olan film, Memento ve Following gibi işlerinde usul usul zamanla ve gerçeklik algısıyla deneyler yapan o eski Nolan’ın geri dönüşünü müjdeliyor olabilir. Şayet üç saatlik süresinin, R-rated yaş sınırının ve en çok da aynı gün vizyona girecek rakibi Barbie’nin gazabına uğramazsa yönetmenin son birkaç filmini telafi edecek düzeyde bir ustalık eseri çıkabilir, bizden demesi.

 

  • Barbie

Vizyon Tarihi: 21 Temmuz

İlk başta çoğunlukla küçük yaştaki seyirciye hitap edecek gibi gözüken Barbie, olağanüstü sosyal medya pazarlaması sayesinde senenin en devasa filmlerine kafa tutacak bir fenomen haline geldi. Noah Baumbach ve Greta Gerwig’in kaleme aldığı film, ünlü oyuncak bebeğin ilk defa gerçek dünyaya adım attığı bir hikaye ile karşımıza çıkarken aynı zamanda Hollywood’un plastikliğini de taşa tutacak gibi duruyor. Umarız beraberinde getirdiği heyecan dalgasına değecek kadar zekice yazılmış, yıldız oyuncularla dolu bir eski usül komedi ile karşı karşıyayızdır. Yine de daha vizyona girmeden kazandığı büyük hayran kitlesi sayesinde rakibi Oppenheimer’ı gişede ezip geçeceği şimdiden belli gibi.

 

  • Good Omens (2. Sezon)

Yayın Tarihi: 28 Temmuz

Platform: Prime Video

İlk sezonu 2019’da seyirciyle buluşan Good Omens de temmuz ayında nihayet geri dönecek dizilerden biri. Neil Gaiman’ın aynı adlı romanından uyarlanan dizi, tekrar birlikte çalışmak durumunda kalan melek Aziraphale (Michael Sheen) ve iblis Crowley’ye (David Tennant) odaklanıyor. Aradan geçen birkaç seneye rağmen ikinci sezon da yine aynı ofansif ve absürt mizahtan güç alacağa benziyor. Hayranlarının gözü aydın.

 

Bu ay çıkacak diğer içerikler:

 

Temmuz Ayında Hangi Yapımlar Geliyor?

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...