Anasayfa HaberlerFestival Haberleri Kocaeli Film Festivali’nin Afişi Yayınlandı

Kocaeli Film Festivali’nin Afişi Yayınlandı

Yazar: Enis Derdimentoğlu

Kocaeli Film Festivali’nin Afişi Yayınlandı

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü katkılarıyla 3-9 Kasım Tarihlerinde düzenlenecek 2. Kocaeli Film Festivali’nin afişi yayınlandı. Afişi ile dikkat çeken festivalde gösterimler kenti kapsayacak şekilde bir çok noktada aynı anda 3-9 Kasım tarihleri arasında yapılacak. 3 Kasım’da Ford Otosan Vehbi Koç Vakfı Sanat Merkezi, Başiskele Türkiye Yüzyılı Gençlik Merkezi, Gölcük Kazıklı Kervansaray, Gebze Kültür Merkezi’nde açılış gösterimleri olacak.

3 Kasım’da başlayacak Festivalde destek veren isimler dikkat çekiyor. Festival Başkanvekili, Yaşar Çakmak, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Zafer Cantürk, Kocaeli İl Kültür Turizm Müdürü Fatih Taşdelen Özbekistan Büyükelçiliği Kültür Turizm Koordinatörü: Saidjon Ochilov, Yönetmen, Yapımcı Kudret Sabancı, Gökhan Mete, Barış Falay, Can Sipahi, Savaş Satış, Selen Öztürk, Çiçek Dilligil, Rıza Sönmez, Aslı Altaylar, Kuruluş Osman’ın Yakup Bey’i Burak Tamdoğan, Behzat Ç’nin senaristi Birol Tezcan, Usta oyuncu Bülent Emin Yarar, Vatikan’ın Şifresi gibi filmlerin yönetmeni Okan Ege Ergüven gibi isimlerin yanı sıra Kocaeli Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Aydın Sigalı festivale destek veren isimler arasında yer alıyor.

Açılış töreni Sanayi Odası Orkestrası Trio Ekibinin müzik dinletisiyle başlayacak ve Program içinde klarnet usta sanatçısı Türkan Kandıralı’nın klarnet solosu yer alacak.

ÖDÜLLER 5 KASIM’DA VERİLECEK

5 Kasım’da SDKM’de yapılacak olan ödül töreninde dört kategoride dereceye giren filmlere ödülleri verilecek. Saat 18.00’de başlayacak olan ödül töreninden önce SDKM’de saat 16.00’da Kültür ve Turizm Bakanlığı AREGEM Geleneksel El Sanatçıları Sergi ve Atölyesi çalışmaları katılımcılarla buluşturulacak. 6-9 Kasım tarihleri arasında ise festival Kocaeli Üniversitesine taşınacak, burada 4 gün boyunca festivale katılan filmler gösterime alınacak, söyleşiler ve atölyeler gerçekleştirilecek.

ONUR VE EMEK ÖDÜLLERİ

Daha önce yapılan açıklamada festivalin bu yıl onur ve emek ödüllerinin; tiyatro ve sinema sanatçıları, Ayşe Kökçü ve Gökhan Mete’ye, Sinema Emek ödülünün Bülent Emin Yarar’a; Sanata Emek Ödülünün ise Kocaeli Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Aydın Sigalı’ya ödül töreninde takdim edileceği belirtildi.

Kocaeli Film Festivali’nin Afişi Yayınlandı

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...