Anasayfa HaberlerFilm Haberleri Çağan Irmak’ın Frankenstein’ı Yaratılan Basın Karşısına Çıktı

Çağan Irmak’ın Frankenstein’ı Yaratılan Basın Karşısına Çıktı

Yazar: Enis Derdimentoğlu

Çağan Irmak’ın Frankenstein’ı Yaratılan Basın Karşısına Çıktı

Babam ve Oğlum, Dedemin İnsanları ve Issız Adam gibi başarılı filmlerin arkasındaki isim Çağan Irmak, bir süredir yeni Netflix dizisi “Yaratılan” ile gündemde. Bir Osmanlı dönemi Frankenstein’ı olan Yaratılan kadrosu ile de dikkat çekiyor. Yaratılan’ın başrollerinde Erkan Kolçak Köstendil ve Taner Ölmez yer alıyor. Bu ikiliye ek olarak Engin Benli, Şifanur Gül, Bülent Şakrak, Sema Çeyrekbaşı, Devrim Yakut, Şehsuvar Aktaş, Durul Bazan, Macit Koper, Ekremcan Arslandağ, Ümmü Putgül ve Şennur Nogaylar da kadroda bulunuyor.

20 Ekim’de Netflix’te izleyici karşısına çıkacak yapım yayın tarihi öncesi basın ve eleştirmenler ile bir araya geldi. Zorlu Paribu Cineverse’de organize edilen buluşmada önce kokteyl ardından 8 bölümlük dizinin ilk 3 bölümünün gösterildiği bir ön gösterim ve basın toplantısı gerçekleştirildi.

“TAŞLAR ŞİMDİ YERİNE OTURDU”

Basın toplantısında konuşan Çağan Irmak, 15 yıldır ‘Yaratılan’ı yaratmak için çabaladığını hatta bu yüzden biraz da sektöre küstüğünü fakat şimdi bu kadro ve bugünlerde bunu yaparak taşların tam yerine oturduğunu belirtirken, “Yapımın orijinal fikrinde doğaya, yaşama ve hatta yaratıcıya bir başkaldırı var bu yüzden büyük konuşup, epik ele alınıyor. Son yıllarda sinemada epik bir yapım görmez olduk. ‘Hayat kadar gerçek’ mottolu filmlerin arkasına saklanıyoruz çünkü epik bir şeyler yapmak yanında dayak yemeyi de getiriyor. Bir izleyici olarak da büyük bir yapım görememek beni üzüyor kişisel hikayeleri severim ama ben ana akım sinemacıyım.” diye konuştu.

“BEN BU İŞTE VARIM”

Frankenstein’ın 75 kereden fazla uyarlandığını bizim sinemamızda da var olduğunu söyleyen başrol oyuncularından Erkan Kolçak Köstendil, teklifin kendisine geldiğinde bir bakayım diye eline aldığını fakat 8 bölümü bir nefeste okuduğunu, “Her sabah 4,5 saat makyajla sete başlamak ve bu uğraşın sonunda başarıya ulaştığını görmek keyif verici. Günlük dilde yapılan konuşmalardan çok uzun uzun tiratlarla seyirciyi tutmaya çalışmak da heyecan verici. Yaratılan’ı izledikten sonra “Çağan sen Issız Adam gibi bir şey yap” da denilebilir ya da çok beğenilebilir ama sonuçtan önce bu riski göze alıp böyle bir yapım içi emek vermek bence çok kıymetli. Bence güzel oldu bundan sonrası artık seyircilerimizde.” sözleriyle dile getirdi.

“BU PROJE BİR ŞANS”

Çok yoğun bir dönemde senaryoyu okuduğunu ilk başlarda çalışmayı da düşünmediğini belirten Taner Ölmez, “1. bölümü okuduktan sonra senaryonun basılı halini istedim ve hepsini bir çırpıda okudum. Bir daha ne zaman böyle bir rol böyle bir proje gelir meçhul. Yani ülkemizde böyle işler çok sık çekilmiyor bu bir şanstı benim için. Hemen rol almak ve çalışmaya başlamak istedim. Sürekli üstüne koyarak ilerleyen bir iş ve sete bunun bize verdiği çalışma hevesi ile gittik. Bu yapımda rol aldığım için acayip derecede gururluyum.” diye konuştu.

Çağan Irmak’ın Frankenstein’ı Yaratılan Basın Karşısına Çıktı

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...