Anasayfa HaberlerFilm Haberleri 2. İstanbul Golden Kısa Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu

2. İstanbul Golden Kısa Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu

Yazar: Oğuzhan Güre

2 İstanbul Golden Kısa Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu

18-21 Kasım tarihleri arasında ikincisi düzenlenen İstanbul Golden Kısa Film Festivali, ödüllerini dün akşam Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle sahipleriyle buluşturdu.

Geçtiğimiz yıl pandemi dolayısıyla online düzenlenmek zorunda kalan festival, bu yıl ilk defa izleyicileriyle salonlarda buluştu. Eren Çakmak’ın kuruculuğunu ve direktörlüğünü yaptığı festivalde 21 kısa film izleyicilerin beğenisine sunuldu.

En İyi Birinci Film Altın Tramvay Ödülü’nü Belçikalı yönetmen Veerle De Wilde’nin imzasıyla birçok filmden ödülle dönen Spaceboy kazandı. De Wilde, “Çok teşekkür ederim. Burada olduğum için çok mutluyum. Filmi çekerken ormanlarda ve kumsallardaydım ama bunun beni Türkiye’ye getireceğini hayal bile edemezdim. Türkiye’ye ilk defa geldim ve burayı çok sevdim. Tekrardan çok teşekkür ederim.” açıklamasıyla ödülü kabul etti.

En İyi İkinci Film Gümüş Tramvay Ödülü’nü ise Sata Kardeşler olarak bilinen Mert Sata ve Berk Sata kardeşlerin çektiği Çerçeve filmi kazandı. Sata Kardeşler ise festival ekibine teşekkür ederek böyle festivallerin bir sonraki filmi çekme konusunda kendilerine motivasyon sağladığını belirtti.

En İyi Üçüncü Film Bronz Tramvay Ödülü’nü Fransız yönetmen Patrice Guillain’in yönetmen koltuğunda oturduğu La Der Des Der adlı filmi kazandı.

Festivalin Mansiyon Ödülleri’nin kazananları ise, yönetmen koltuğunda Yiğit Ege Yazar’ın bulunduğu Esinti, Ammen Simpson Ogebengbe’nin yönettiği Wildflowers – The Children of Never, ve son olarak Emre Sefer’in imzasını taşıyan Mahallenin Bazı Kedileri oldu.

2 İstanbul Golden Kısa Film Festivali Ödülleri Sahiplerini Buldu

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...