Anasayfa HaberlerFilm Haberleri The Batman Kendi Evrenini Yaratıyor!

The Batman Kendi Evrenini Yaratıyor!

Yazar: Sara Yıldırım

The Batman kendi evrenini yaratıyor. Batman filminin rebootuna HBO Max’te Gotham Police Department’a dayalı bir TV spin-off dizisi çekilecek. Warner Bros TV’den oldukça detaylı resmi açıklamalar geldi ancak projeyle ilgili bir kısım aslında bu yeni Batman dizisi hakkında önemli bir bilgiyi gün yüzüne çıkarıyor. Warner Bros yeni Gotham PD dizisinin Reeves’in The Batman sinema filmi için yarattığı bir dünyada geçeceğini ve birçok platformda yeni bir Batman evreni yaratmak istediğini açıkladı. Başka bir deyişle, Batman DCEU’dan bağımsız olarak kendi evrenini oluşturuyor.

Batman’in nasıl diğer DC filmleri ile uyumlu olacağı (ya da olmayacağı) her zaman hayranların aklında olan bir soruydu. Matt Reeves’in Batman olarak Ben Affleck’i kullanmayacağı ve Robert Pattinson’ın rolü kaptığı ortaya çıkınca bu soru daha da büyüdü. “Batman bağımsız bir üçleme mi (The Dark Night üçlemesi gibi) olacak ya da Zack Synder’ın DCEU film efsaneleriyle (örneğin Pattinson’ın Batfleck’in genç versiyonu olması gibi) bağlantılı mı olacak yoksa Batman kendi evreninin kapılarını mı açacak?

Sondaki olay zaten DC’nin animasyon evreninde daha önceleri de gerçekleştirdiği bir şey. Bu ayrıca hayranların yıllardır tartıştığı bir şey çünkü Nolan’ın Batman üçlemesi Gotham City dünyasını ayrıntılı anlatamadı ama daha büyük bir DC film evreni için Ben Affleck’in yerini alacak yeni bir Batman seçilmesi de imkansız bir şekilde tuhaf görüldü. Reeves, Batman’in etrafında tamamen ayrıcalıklı bir dünya yaratması ile “C seçeneği”ni kullanan ilk film yapımcısı oldu gibi görünüyor ki bu da herhangi bir dizi veya film için yeni projelere yol açabilir.

Açıkçası bu Batman Evreni hakkındaki açıklama akıllara başka bir çok soru getirdi. “Örneğin hangi karakterler yer alabilir (Nightwing, Batgirl, Renee Montaya’s Question gibi), başka hangi önemli DCEU karakterlerinin oyuncuları değişecek (Jared Leto’nun Joker’ı ve Margot Robbie’nin Harley Quinn’i mesela)” Hayranların soracağı çok şey var ve WB TV’nin bir sonraki açıklamasını beklemek de çok ilgi çekici olacak doğrusu.

İlginizi Çekebilir: Agents of S.H.I.E.L.D 7. Sezon 7. Bölüm İncelemesi

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...