Anasayfa HaberlerFilm Haberleri Mulan Filminin Yayın Tarihi Tekrar Değişti!

Mulan Filminin Yayın Tarihi Tekrar Değişti!

Yazar: Sara Yıldırım

Disney’in Mulan filminin yayın tarihi tekrar değişti!

Walt Disney Pictures, merakla beklenen Mulan’ın yayın tarihini bir kez daha değiştirdi. İlk olarak 27 Mart’ta, sonrasında ise 24 Temmuz’da yayınlanması planlanan film şimdi de 21 Ağustos’a ertelendi. Ancak bu kez film, Lionsgate’in korku filmi Antebellum ve The Focus Features’ın drama filmi Let Him Go’nun vizyon tarihiyle çakışıyor. Ayrıca Disney+’ın animasyon filmi The One and Only Ivan da aynı gün vizyona girecek.

Çin Hükümdarı her aileden bir kişinin kuzeyden gelen Hua Mulan istilacılarına karşı İmparator Ordusunda hizmet etmek zorunda olduğuna dair kararname çıkardığında, onurlu bir savaşçının kızı hasta babasının yerine geçmek için bir adım öne çıkar. Erkek olarak kendini gösteren Hua Jun, yolun her adımında test edilir ve manevi gücünü dizginlemesi, gerçek potansiyelini kucaklaması gerekir.
Bu, onu onurlu bir savaşçıya dönüştürecek ve ona büyük bir ulusun saygısını kazandıracak bir destansı yolculuk.

Mulan, Liu Yifei tarafından yönetilen (The Forbidden Kingdom, Once Upon A Time) meşhur bir uluslararası ekiple öne çıkıyor ve bir yıllık dünya çapında cast arayışı sonucunda Hua Mulan olarak ekibe katılıyor. Donnie Yen (Rogue One: A Star Wars Story) Komutan Tung olarak, Jason Scott Lee (Crouching Tiger, Hidden Dragon: Sword of Destiny) Böri Khan olarak, Yason An (The Meg) Cheng Honghui olarak, Gong Li (Memoirs of a Geisha, Raise the Red Lantern) Xianniang olarak ve Jet Li (Shaolin Temple, Lethal Weapon 4) İmparator olarak Mulan’a eşlik ediyorlar.

Film, Rick Jaffa ve Amanda Silver’ın yazdığı senaryo ile Niki Caro tarafından yönetildi. Ayrıca film “The Ballad of Mulan” adlı anlatı şiirine dayalıdır.

Mulan, 21 Ağustos 2020’de tiyatrolarda gösterime girecek.

İlginizi Çekebilir: The Boys’un 2. Sezonundan Yeni Bir Kesit Yayınlandı!

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...