Anasayfa HaberlerDizi Haberleri Marvel Dizileri Netflix’i Bırakıp Disney+’a Geçiyor

Marvel Dizileri Netflix’i Bırakıp Disney+’a Geçiyor

Yazar: Cem Rezaki

Marvel Dizileri Netflix’i Bırakıp Disney+’a Geçiyor

Eskiden Netflix’te olan canlı-çekim Marvel dizilerini barındıracağı haberinin yanında, Disney+ aynı zamanda bu « TV-MA » olarak derecelendirilen dizileri küçük çocuklar için engelleyecek ebeveyn denetiminin de geleceğini belirtti.

“Daredevil,” “Jessica Jones,” “Luke Cage,” “Iron Fist,” “The Defenders,” “The Punisher” ve “Marvel’s Agents of S.H.I.E.L.D” dizileri ABD, Kanada, Birleşik Krallık, İrlanda, Avusturalya ve Yeni Zelanda’da siteye eklenecek.

1 Mart’tan itibaren Netflix’ten kalkan bu diziler, platform için Disney ile ortaklık döneminin sonunu getirdiler. Disney+’tan önce Marvel, 2013’te Netflix’le birlikte dört süper-kahraman dizisi lanse etmişti. Bir süre çok popüler olan bu ‘Netflix Orijinalleri’, 2018’den itibaren iptal edilmeye başlandı ve son kontratların sürelerinin dolmasıyla iki şirket yollarını ayırdı.

Dizilerin Netflix’ten ayrılacağı kesinken, nereye gidecekleri tartışmalı bir konuydu. Çocuklar için uygun olmayan içeriklerin aile-dostu Disney+ platformuna nasıl uyacağı sorulurken, Disney’in sahip olduğu Hulu’da gösterilebileceği söylentileri çıkmıştı.

Yeni gelen bu dizileri çocuklardan uzak tutmak için ebeveyn denetimi ayarlarının getirilmesiyle, 16 Mart’tan itibaren kullanıcıların ayarlarını güncellemesi istendi. Artık her kullanıcı için içerik işaretleri seçilebilecek ve hesaplar pin kodlarıyla kilitlenebilecek. Küresel piyasada bu ayarlar zaten mevcutken, ABD’deki kullanıcılar da artık « R » ve « TV-MA » olarak işaretlenen içerikleri denetleyebilecek.

Kullanıcılar ayarları değiştirmezse, standart olarak « TV-14 » kısıtlaması atanacak, Marvel dizilerini izleyebilmek için « TV-MA »’e değiştirilmesi gerekecek.

“Disney+ platformu bir çok sevilen markalara ev sahipliği yaptı ve eklenen bu diziler bizi Marvel markasını tek bir yere toplamaya yakınlaştırıyor. Disney+’ta bu geniş içerik yelpazesini sunarak her yerde büyük bir başarı elde ettik ve ABD müşterilerimize de hem Marvel dizilerini sunarak hem de kendileri ve aileleri için uygunluğu sağlayan özellikleri getirerek bu başarıyı devam ettirmek istiyoruz. “ diye konuştu Disney Streaming başkanı Michael Paull.

Disney+ beklendiği gibi 2022’de Türkiye’ye gelirse, bu diziler ve özellikleri ülkemizde de görmeyi bekliyoruz.

Marvel Dizileri Netflix’i Bırakıp Disney+’a Geçiyor

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...