Anasayfa İncelemelerDizi İncelemeleri GLOW: The Gorgeous Ladies of Wrestling

GLOW: The Gorgeous Ladies of Wrestling

Yazar: ecembengisu

GLOW: The Gorgeous Ladies of Wrestling

Hollywood’da aradığını bulamayan Ruth (Alison Brie), son olarak şansını kadın güreş müsabakalarında deniyor. Birbirinden değişik ve muhteşem kadın karakterlerle tanışan Ruth, belki de kendini yeni işi ve yeni arkadaşlarıyla birlikte bu ringde bulacaktır…

Renkli kıyafetleri, neon mayoları, kabarık saçları ve parlak renkleriyle tam bir seyir zevki yaşatan Glow, 80’lerde televizyonda yayınlanmış kadın güreş müsabakalarından ilham alınarak yazılmış.

Her bölümü 30 dakika olan dizi bir oturuşta izlemelik… Abartısız ve eğlenceli temiz diyaloglarıyla bölümün nasıl bittiğini anlayamayacaksınız bile!

Dizi boyunca hayata tutunmaya çalışan güçlü kadınlar her zaman güldürmüyor. Özel hayatlarında yaşadıkları zorlukların nasıl üstesinden geldiklerine şahit oluyorsunuz. Her karakterinin ayrı bir hikayesi, ayrı bir dramı, ayrı bir komikliği var. İzlerken gülümseten dizi, 5 dakika sonra gözyaşlarına boğabiliyor. 80’lerde geçse de kadınların yaşadığı sorunlar günümüzle aynı…

Yapımcılığını ise tanıdık bir isim, Orange is the New Black’ten tanıdığımız Jenji Kohan üstleniyor. Her karakterin dopdolu olmasını ona borçluyuz sanırım.

Güreş sahnelerinde ise oyuncularımıza atanan karakterler sadece komik olmakla kalmıyor, aynı zamanda Sovyetler geriliminden tutun da ırkçılığa, mükemmel Amerika algısına kadar çoğu şeye parmak basıyor.

Bu diziyi severseniz bir önerimiz daha var: The Get Down

70’lerde geçen dizi Hip-Hop’un yükselişine ışık turuyor. 120 milyon dolar bütçeyle çekilen, 2 parttan oluşan diziyi Netflix’te izleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Ne İzlesek – In My Skin

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...