Anasayfa HaberlerDizi Haberleri Friends Dizisiyle İlgili Bilmeniz Gereken Gerçekler

Friends Dizisiyle İlgili Bilmeniz Gereken Gerçekler

Yazar: Sara Yıldırım

Friends dizisiyle ilgili bilmeniz gereken gerçekler, sizler için derlendi.

Courteney Cox Aslında Rachel Green, Jennifer Aniston da Monica Geller Olacaktı!

Dizi çekilmeden önce muhtemelen en meşhur oyuncu Courteney idi. Friends yapımcıları her ne kadar Cox’a Rachel rolünü yakıştırsa da o Monica rolü için direndi ve “güçlü” karakterleri sevdiğini söyledi.

Ross Geller Rolü David Schwimmer İçin Yazıldı!

Bu size sürpriz olabilir ama Will&Grace oyuncusu Eric McCormack 2-3 kez Ross rolü için seçmelere katılmış. Ama baş yapımcı Kevin Bright Schwimmer ile daha önce de çalışmıştı bu yüzden zaten yazarlar Ross’un karakterini Schwimmer’ın sesine göre uyarlıyorlardı. Ve gerçekten de Schwimmer ekibe katılan ilk oyuncuydu.

Dizi Yayınlanmadan Önce Oyuncu Kadrosu Hep Birlikte Las Vegas’a Tatile Gitmişlerdi!

95-97 yılları arasında diziye inanılmaz katkıları bulunan yönetmen James Burrows, altı dizi oyuncusunu Vegas’a götürdü ve şunları söyledi: “Bu sizin birileri tarafından tanınmadan geçireceğiniz son tatil olacak. Dizi yayınlanır yayınlanmaz, siz hiçbir zaman tanınmadan bir yerlere gidemeyeceksiniz.”

Lisa Kudrow Gitar Çalmayı Bilmiyordu!

“Gitarı sevmiyordum” demişti Lisa Kudrow Phoebe Buffay’in seçilmiş enstrüman aleti hakkında. “Onu anlamıyordum bile. Sanırım şunu bile sordum ‘ya o bongo çalıyorsa?’” Yapımcılar bir gitar hocası tutmak zorunda kaldılar ama bu da uzun sürmedi. Kudrow birkaç akort öğrendi ve derslerle işinin bittiğini söyledi. Phoebe’nin işe yarar birkaç akort bilmesi gerektiğine karar verdi. Neyse ki böyle olmuş, çünkü biz de “Smelly Cat” şarkısını olduğu gibi seviyoruz.

Friends, İzleyicilerin Önünde Çekilmişti, Heyacanlı Bölümler Hariç!

Friends’in bir bölümünü çekmek bile çok zor bir süreç gerektiriyordu çünkü genelde 5 saat sürüyordu, bir sahne birkaç kez çekiliyordu ve setin hazırlanması yirmişer dakika alıyordu. Yine de dizi 300 fandan oluşan canlı izleyiciler önünde çekiliyordu. Ve oyuncu kadrosu da böyle olmasını tercih ediyordu. LeBlanc, “Aslında bu hikaye, şakalar, materyaller işliyor mu, işe yarıyor mu diye yaptığımız bir test gibiydi.” derken, Perry de ona katılarak, “Enerjimiz her izleyici olduğunda daha da artıyor.” demişti.

Peki, izleyiciler önünde çekilmeyen sahneler hangileriydi? Örneğin 4. sezonun finali olan “The One With Ross’s Wedding” bölümü. Bölümün sonunda, Ross Emily ile evlenmek üzere ama kazara Rachel’ın adını söylüyor. Jennifer Aniston, “Bunun için seyirciye yer veremezdik. Her zaman heyecanlı bölümlerde seyircileri barındırmıyoruz açık nedenlerden dolayı çünkü bölümü mahvetmek istemiyoruz.” demişti.

İlginizi Çekebilir: Yapımcılar Stranger Things’in Finalini Çoktan Yazmış!

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...