Anasayfa HaberlerFilm Haberleri Fear Street Part 4 Gelecek Mi?

Fear Street Part 4 Gelecek Mi?

Yazar: Şura Nur Ortakçıer

Fear Street Part 4 Gelecek Mi?

Korku Sokağı’nın dördüncü kısmı gelecek mi? Serinin yönetmeni Leigh Janiak, ‘korku filmlerinin MCU’sunu’ kurmak istiyor.

Netflix’in yeni ve başarılı yapımı Korku Sokağı üçüncü filmiyle büyük bir beklenti yarattı… Peki serinin devamı gelecek mi? Yönetmenin güzel haberleri var.

Leigh Janiak, Indiewire ile yaptığı röportajda Netflix’in Korku Sokağı (Fear Street) üçlemesinin korku filmleri alanında Marvel Sinema Evreni rolünü alacağının umudunu paylaştı. Bu durum serinin fanlarını heyecanlandırdı ve dördüncü kısmın yolu göründü. Bunun yanı sıra, yönetmen Leigh Janiak, serinin daha fazla beğenilmesi halinde yeni bir üçlemenin gelebileceğini de belirtti.

Üçleme korku filmlerine yeni bir soluk getirdi. Bir çok markanın, stüdyonun ve film yapımcılarının Kevin Feige’in formulünü baz alarak başarısızlıklarını görmemize rağmen, slasherların işe yarayabilmesi için yayın platformlarında sağlam bir yapı var ve Korku Sokağı bunu tekrar kanıtlamış oldu.

Korku Sokağı üçlemesi kendi başına büyük ve güçlü bir girişim, Janiak’ın toplam üç filmi altı ay içinde aynı kast (ama farklı roller!) ve aynı ekiple çekmesi bu üçlemeyi daha başarılı hale getiriyor.

Sadece bununla kalmayıp, her film 300 yıla yayılan farklı dönemlerde çekildi ve bu filmleri Temmuz’un 2’sinden başlayıp her Cuma günü yayınlandı.

Filmlerin hepsi Netflix’te büyük bir başarı yakaladı, bu serinin yazarı, R.L. Stine, seriye ait tamı tamına 150 hikayeden oluşan 17 edebi esere sahip, haliyle Janiak filmleri için ilham kaynağını yakın zamanda kaybetmeyecek. Filmin yapımcısı, daha yeni başladığını belirtti.

Korku Sokağı”yla ilgili en heyecan verici şeylerden biri, evrenin büyük ve çok fazla alana izin vermesi. İşe alınmadan önce konuştuğum şeylerden biri, içinde farklı farklı zamanlardan gelen slasher tarzı katilleriyle MCU’nun korku filmi versiyonunu kurabilme ihtimalimizin olduğuydu. Şeytanın Shadyside’da yaşadığı gerçeği etrafında inşa edilmiş ana mitolojimizin konusuna sahibiz, bu yüzden hikayede her şey için yer var.

Umarım seyirciler filmlerimizi o kadar beğenirler ki, biz de yavaş yavaş hikayenin evrenini inşa edebiliriz, gelecekteki üçlemenin, tek başına filmin, TV’nin nasıl olabileceğini düşünebiliriz. Televizyon ve film gibi düşünmüyorum aslında. Netflix ve Korku Sokağı’yla ilgili en harika olay bu, iki şeyin karışımı gibi yeni bir şey. Gelecekte daha nelerin olabileceği konusunda çok heyecanlıyım. Çok fazla görmediğim ve hakkında çok bir şey bilmediğim bir 1950’lerin slasher tarzı filmi için çok heyecanlı olmaya başladım. Farklı zamanların ve bir korku filmi fanı olarak, mümkün olabilecek şeyleri düşünmek gerçekten harika.’’

Henüz hiçbir şey kesinleşmedi ancak Netflix platformunda daha fazla franchise kurabilmek için amansız bir arayış içinde ve tarih gösterdi ki, korku filmlerinin asla modası geçmiyor. Korku Sokağı Sinematik Evreni planları kesinleşene kadar, üçlemenin tamamı artık izlenmeye hazır.

Korku Sokağı’nın Yönetmeni Üçlemeyi Etkileyen Filmleri ve Dizileri Açıkladı!

Fear Street Part 4 Gelecek Mi?

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...