Anasayfa HaberlerDizi Haberleri Disney+ Percy Jackson Dizisi İçin Kolları Sıvadı!

Disney+ Percy Jackson Dizisi İçin Kolları Sıvadı!

Yazar: Cem Rezaki

Disney+ Percy Jackson Dizisi İçin Kolları Sıvadı!

Disney, ‘Percy Jackson and the Olympians’ dizisi için çalışmalara başladı. Disney+’ta çıkacak olan dizinin ilk bölümünü Rick Riordan ve Jon Steinberg Yazıyor.

Riordan, 2005’te ‘Şimşek Hırsızı’ ile başlattığı seriye dört kitap ile devam etti: ‘Canavarlar Denizi’, ‘Titan’ın Laneti’, ‘Labirent Savaşı’, ve ‘Son Olimposlu’. Kitaplar, tanrıların soyundan geldiğini öğrenen Percy Jackson’ın Yunan Tanrılarının ve onlarının melez çocuklarının dünyasına atılmasını konu alıyor.

Yönetmen Chris Columbus, 2010’da ‘Şimşek Hırsızı’nı 20th Century Fox için filme uyarlamıştı. Percy Jackson’ı Logan Lerman, Annabeth Chase’i Alexandra Daddario ve Grover’ı Brandon T. Jackson oynamıştı. Senaryosu ve özellikle karakterlerinin yaşlarının artırılmasına birçok eleştiri gelmişti, fakat Lerman’ın performansı övülmüştü.

Filmin başarısı, devam filmi olan ‘Canavarlar Denizi’ni de getirmişti. İkinci filme gelen sert eleştirilerden sonra Fox, seriye devam etmekten vazgeçti. Buna rağmen dünya çapında Olimposluların Dünyası’na ilgi devam ediyor ve Disney’in bu serisi için büyük umutlar var.

Disney+ için çekilecek olan dizinin ilk bölümünü, ‘The Muppets’ ve ‘Dora’ filmlerinden tanıdığımız James Bobin yönetecek. İlk sezon, birinci kitabı anlatacak:

Genel izleyiciye, ama özellikle çocuklara ve gençlere hitap eden seri, 12 yaşındaki çağdaş yarı-tanrı Percy Jackson’ın yeni keşfettiği doğaüstü güçleriyle yaşamayı öğrenmesini anlatıyor. Zeus onu şimşeğini çalmakla suçlayınca, Percy kayıp şimşeği bulup Olimpos’a geri getirip düzeni sağlamakla yükümlü.

Dizi, ilk olarak 2020’de duyurulmuştu ve o zamandan beri Riordan’ın dahiliyeti dışında bir haber alınmamıştı. Fox’un filmleri, daha geniş bir kitleye ulaşmak için kitaplardan uzaklaşarak hayran kitlesini ikiye bölmüştü. Bu nedenle kitapların yazarının diziye de yazar olması herkesi heyecanlandırdı.

Disney+, Marvel ve Star Wars evrenlerinden uyarladığı dizilerle başarılı olmuştu. Disney, geniş kitlelere hitap etmek ve onlara yeni dünyalar açmakta başarısını kanıtladığından dolayı, herkes ‘Percy Jackson ve Olimposlular’ı heyecanla bekliyor.

Disney+ Percy Jackson Dizisi İçin Kolları Sıvadı!

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...