Anasayfa HaberlerFilm Haberleri Çığlık Serisinin Devam Filmi Geliyor!

Çığlık Serisinin Devam Filmi Geliyor!

Yazar: Duygu Tuğçe Güngör

Çığlık Serisinin Devam Filmi Geliyor!

Woodsboro sakinleri asla mola vermiyor. Çığlık’ın son gişe başarısından sonra Paramount Pictures ve Spyglass Media altıncı Çığlık filmi için işe koyuldu. Filmin isminin ne olacağı ile ilgili henüz bir bilgi yok. Matt Bettinelli-Olpin ve Tyler Gillett bir sonraki hikâyeyi yönetmek için geri dönüyor, senaryoyu ise ve James Vanderbilt ve Guy Busick birlikte yazacak. Çekimlerin bu yaz başlaması planlanıyor. “Çığlık” geleneğine uygun olarak, filmin olay örgüsü ile ilgili detaylar gizli tutuluyor. Ancak, tahmin etmemiz gerekirse, muhtemelen Ghostface maskesi takan ve Woodsboro’nun son derece şanssız sakinlerini hedef alan bir katili içeriyor.

Son çığlık filmi Marley Shelton, Courteney Cox, David Arquette ve Neve Campbell’i Woodsboro kasabasına geri getirmişti. Melissa Barrera, Jenna Ortega, Dylan Minnette ve Jack Quaid de filmin kadrosundaydı. Beşinci film geçen ay gösterime girdi ve o zamandan beri dünya çapında gişede 100 milyon dolardan fazla hasılat elde etti. “Çığlık” sadece 25 milyon dolara mal olduğu için bu son derecede iyi bir sonuç.

İlk dört film korku türünün ustası Wes Craven tarafından yönetildi. Beşinci film ise dümende Craven’in olmadığı ilk filmdi. Film yine de övgüleri toplamayı başardı, film eleştirmeni Owen Gleiberman Scream için “devam filmlerinin kötülüğüne eğlenceli bir şekilde göz kırpan bir gerilim filmi” diyor.

“Eğlenceli mi? Çoğunlukla evet. Şaşırtıcı mı? Katilin kim olduğu konusunda sizi sürekli yanıltıyor ve bu tahmin etme oyununu oynamak filmin geriliminin bir parçası, ancak bu filmin tamamen keyfi bir şekilde bizden bir adım önde kalabileceği gerçeğine dayanan bir gerilim” şeklinde yazdı.

“Scream 6” için büyük olasılıkla Project X Entertainment’tan Vanderbilt, Paul Neinstein ve William Sherak yapımcı olarak görev yapacak. Serinin yaratıcılarından Kevin Williamson, Chad Villella, Gary Barber ve Peter Oillataguerre birlikte idari yapımcılığı üstlenecekler.

Çığlık Serisinin Devam Filmi Geliyor!

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...