Biohackers: İnceleme

Yazar: Helin Öztürk

Biohackers: İnceleme

Bir tıp öğrencisi olan Mia, Almanya’nın en iyi üniversitelerinden birine girer. Ama asıl amacı, kardeşinin ve ebeveynlerinin ölümünden sorumlu tuttuğu bir profesörü cezalandırmaktır. Profesör gen mutasyonlarıyla ilgilenen biri ve çalışmaları dışında hiçbir şey umurunda değil. Yalnızca başarısı ve kariyerine odaklı bir kadın.

Mia, birinci sınıf olmasına rağmen başarısıyla ve Profesör Lorenz’in asistanlığını yapan Jasper’ın sayesinde Profesör’ün ilgisini çeker ve güvenini kazanır. Bu sayede, Lorenz’in yanında yer aldıkça Lorenz’in insanlığın kaderini değiştirecek bir sırrı sakladığını ve bu sırrı açığa çıkarması gerektiğini bilen Mia, araştırmalarını daha da yoğunlaştırır.

Mia bu sırada Jasper’la yakınlaşır. Araştırmaları sürerken Jasper’ın çözümsüz bir hastalığı olduğunu ve Lorenz’e bu sebeple bağımlı olduğunu anlar. Planlarını bu sebeple farklı yönde şekillendirmelidir çünkü Jasper’ın hayatta kalması buna bağlıdır. Mia, zengin ev arkadaşı olan Lotta’dan tedavi süreciyle ilgilenmesini ister. Onun, finansal yardım için en uygun kişi olduğunu dile getirir. Mia, planlarına ve Lorenz’i alt etmeye yaklaştıkça Jasper ile Lorenz de Mia’dan şüphelenmeye başlarlar. Mia, Jasper’ı zor durumda bırakmamak için ona gerçekleri anlatamaz ama kendisini ilk fark eden Jasper’ın hem en yakın arkadaşı hem de ev arkadaşı olan Niklas’a gerçekleri anlatması gerekir. Gerçekleri öğrenen Niklas, Mia’ya yardım etmeye başlar. Jasper, Mia ve Niklas’ı kıskanır. Lorenz de Mia’ya karşı şüphelerinin artmasıyla birlikte Mia’nın gerçek kimliğini araştırmaya başlar ve işte burada olayların seyri hiç de planlanmayan bir duruma gelir.

Mia Akerlund’un aslında Lorenz’in embriyo deneylerinden biri olan Emma Engels olduğu anlaşılır. Bu deney sonucunda Emma’nın ikizi olan Ben ölmüştür. Ailesinin ölmesine sebep olan da Lorenz’dir. Hangi taşın altına bakılsa Lorenz çıkıyor gibi ama hiçbiri kanıtlanamayan suçlar olduğundan Lorenz’in bu konularla hiç başı ağrımamış yıllarca. Emma hızlı bir şekilde kendisine, ikizine ve daha nicesi çocuğa yapılan bu deneyleri gün yüzüne çıkarmaya çalışır. Tabi Lorenz bunları farkettiği an Emma’dan hızlı davranır. Emma, tam bütün verileri götürürken Jasper’ı Emma’nın bineceği trene yetiştirir ve bir sivrisinek aracılığıyla trende bulunan insanlara bir virüs bulaştırır.

Panzehiri var sanılan hastalığın panzehiri de yoktur ve trendekilerden Emma hariç herkesi yoğun bakıma kaldırırlar. Emma arkadaşlarıyla panzehir yapmaya çalışır. Hastahanedeki doktora panzehiri ulaştırır ama Lorenz çözümü sadece deneyinin sonucundaki kan olsun istediği için Jasper’a dahi haber vermeden virüsü mutasyona uğratır. Emma diğer insanları ve Niklas’ı kurtarmak için Lorenz’le antlaşma yapar. Elindeki deneye ait olan her şeyi Lorenz’e teslim ederek trende hastalanan herkesi kurtarır ama kendi savaşını kaybetmiştir. Eve dönüp mail alana dek mağlup oluşuna üzülür. Bunun yanı sıra gerçekten doğru ev arkadaşlarının oluşundan ötürü sevinçlidir. Biraz duygu karmaşası gibi ama dizide bunu hissetmek çok güzeldi. Maili açtığında, vazgeçtiği verileri Jasper’ın ona attığını görür. Ona Lorenz’i cezalandırmakta yardımcı olacak olan isimsiz kişiye hemen yazar ve buluşurlar ama yine yeniden kimseye güvenmemek gerektiğini elindeki verileri verdiğimizde görüyoruz. Bakalım yeni sezonda Emma ve Lorenz’i neler bekliyor. Andreas Winter aslında kim? Emma’ya yardım edeceğini sanarken asıl istediği ne? Heyecanla bekliyoruz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...