Anasayfa İncelemelerFilm İncelemeleri Along for the Ride: Aslında Ben Çok Eğlenceli Biriyim

Along for the Ride: Aslında Ben Çok Eğlenceli Biriyim

Yazar: İbrahim Selim Bilaç

Along for the Ride : Aslında Ben Çok Eğlenceli Biriyim

Sarah Dessen’in aynı adlı romanından uyarlanan, Sofia Alvarez tarafından yazılıp yönetilen bir Amerikan drama filmi. Hikâye; boşanmış, akademik kariyer yapan ebeveynleri (Dermot Mulroney ve Andie MacDowell tarafından canlandırılıyor) tarafından küçük bir yetişkin gibi büyütülmüş, çocukluk havasını küçümseyen ve çalışkan bir içe dönük olan Auden West’i (Emma Pasarow) takip ediyor. Auden üniversiteden önceki yazı; babası, üvey annesi (Kate Bosworth) ve yeni doğmuş üvey kız kardeşiyle geçirirken beklenmedik bazı yeni arkadaşları olur. Bunların başında; yerel bisiklet dükkanında çalışan, Auden gibi sorunlu bir geçmişe ve bütün gece uyanık kalma eğilimine sahip olan Eli (Belmont Cameli) vardır.

İlk olarak romanı okumadım “Ama o romanda böyle değil.” açıklamalarınızı bir kenara bırakın. Filmin girişi çok hoşuma gitti, karakteri gerçekten çok güzel tanıtmışlar ama bir şey yanlıştı, hoşuma gitmemişti ve rahatsız ediyordu. Neydi o? Ha hatırladım: KARAKTERİ KARİKATÜRİZE EDİYORLAR! Filmdeki tüm karakterler bu şekilde gri alanları yok, siyah veya beyaz. Filmin başında Auden’e gıcık olan Maggie’nin (Laura Kariuki) işi gücü kahramanımızı bozmaya çalışmak iken birden “Ayy aslında ben hödüklük ettim kusura bakmaaa gel artık sana çok iyi davrancam söz.” tarzında bir cümle kurarak Auden ile çok yakın arkadaş oluyorlar. Auden’in babasının üvey annesine tutumu, üvey annesinin hareketleri vs. bir çok şey çok karikatürize edilmiş şekilde bize sunuluyor.

Filmin gidişatı pek hoşuma gitti diyemem çünkü karakterimiz tam mutlu oluyor “Tamam bu oldu” diyoruz ve ŞAAK! diye karakterimizi mutsuz edecek bir sorun ortaya çıkıyor. Bu yüzden filmi izlerken bir sanki 15-20 dakikalık bölümlere sahip bir dizi izliyor gibi hissettim. Dizisi çıksa 2. sezonunu beklerim.

Yiğidi öldürelim ama hakkını yemeyelim şimdi. Filmde en beğendiğim noktalardan biri: hayatta genç olmayı kaçırdığını düşünen bir genci çok iyi yansıtmışlar. Yapmaktan korktuklarının üstüne gitme, her zaman kafada olan “Yapmasak mı ya?” düşüncesi, yaptıktan sonra suçluluk ve aşırı derecede mutluluk duyma hislerini izleyiciye güzel aktarmışlar.

Peki bu filmi size önerir miyim?

Romantizm, gençlik, aşk temalı filmleri seviyorsanız kesinlikle izlemelisiniz, tam size göre bir film. Kendine has tarzı sayesinde klasiklerden kendini hemen ayırıyor ve bu durum kesinlikle sevmenizi sağlayacaktır. Çiftimizin ilişkilerinin oluşması içinizi ısıtacak ve “Ne güzel filmdi.” dedirtecektir. Eğer romantizm, gençlik, aşk temalı filmleri sevmiyorsanız pek yaklaşmayın derim. Çiftimizin ilişkisi ve ana karakterin davranışları canınızı sıkacaktır ama Sezar’ın hakkı Sezar’a , bu temadaki filmleri sevmeseniz bile izlerken sıkılmazsınız. Ana karakterin gelişimi ve filmin hikâyesini seveceğinize eminim ama yine de bu temayı sevmiyorsanız pek yaklaşmayın.

Along for the Ride: Aslında Ben Çok Eğlenceli Biriyim

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...