Anasayfa İncelemelerDizi İncelemeleri Agents of SHIELD 7. Sezon 8. Bölüm İncelemesi

Agents of SHIELD 7. Sezon 8. Bölüm İncelemesi

Yazar: Burak Metin Can

Agents of SHIELD 7. Sezon 8. Bölüm İncelemesi

Önceki bölümde Mack ve Deke’in 1982 senesindeki mahsuriyetini, 1,5 – 2 seneye yakın yaşadıkları macerayı görmüştük. Şimdiyse ekibin diğer fertlerine bu süreçte ne olduğunu görüyoruz. Mack ve Deke’in zorla geçirdiği günleri diğerleri bir anda yaşıyor. 21 Ocak 1982’den 6 Ekim 1983’e..

Hasarlı sıçrama cihazı tıpkı bir topun sektikçe yavaşlaması gibi zamanda daha küçük atlamalara neden olmaktadır ve sıçrama sayısı sona ulaştığında bu Zephyr’in de sonu demektir. Cihazı düzeltmek için tek bir yol düşünülür. Cihazın etrafında dönmekte olan manyetik alanı, Yo-yo’nun hız gücü sayesinde aşarak sürücüyü çıkarmak. Aksi halde hem cihazı hem de Zephyr’i kaybedeceklerdir. Güçlerini kullanamayan Yo-yo’nun sorununa çözüm için de o sırada 1983’de varlığını bildikleri inhuman toplama kampındaki Jiaying düşünülmüştür. Böylece sezonun sonlarına gelirken önceki sezonlarda işlenen inhuman konusuna da selam çakılmış olacaktır.

Yoyo’nun inhuman merkezine gidişine küçük ordumuz May eşlik eder. Bu sırada May’in dokun hisset özelliğine güncelleme geldiğini, artık dokunmadan da insanların duygularını hissedebildiğini öğreniriz. Daisy’nin annesi Jiaying, May’in hissetme özelliğinin Yo’yo’nun güçlerini geri kazanması için bir araç olduğunu düşünür ve onları duygulara ve temasa önem vermelerini söyler. Bu çalışma bizi Yo-yo’nun küçüklüğüne doğru duygusal bir yolculuğa çıkarır.

Bu esnada inhuman merkezinde Kora isimli bir kız sürekli sorun çıkarmaktadır. Son kez çıkardığı sorun ile inhuman merkezinden kaçar. Yine o bölgede kendi canına kıymak isterken sezon kötü karakterimiz Nathaniel psikolojik bir konuşma yaparak, büyük güçlere sahip Kora’yı hem intiharından kurtarır hem de kendi tarafına çekmeyi başarır. Açıkçası bu konuşmanın sonucundan çıkarabildiğim Nathaniel’ın psikolojiyi açıktan okumuş olduğudur. Nathaniel, Kora’nın aslında hep engellendiğini, güçlerini salarsa rahat edeceğini söyleyerek ikna eder ve bu güçlü müttefikiyle birlikte asıl planı olan inhuman merkezini basarak tüm inhumanları alıkoyar. Yo-yo ve May ortamdan son anda kaçar ve Zephyr’e ekibimizin yanına geri dönerler.

İlginizi Çekebilir: Agents of S.H.I.E.L.D 7. Sezon 7. Bölüm İncelemesi

Zephyr’deki sıçrama sorunu devam ederken Yo-yo da psikolojiyi açıktan okumuş olan Nathaniel’dan aldığı bilgilerle güçlerine tekrar kavuşur. Güçlerine ulaşamamasının sebebi kendini engellemesidir. Hız gücü sayesinde cihazdaki sürücüyü çıkarır ve Zephyr’i felaketten kurtarır.

Sousa’nın protez bacağı da hayırlı olsun. Bu durum bizi sanki ilk Avengers filmine doğru götürmekte.

Son olarak, sıçrama cihazının bir kez daha çalıştığını gördük. Acaba nereye…

 

Bunlar da ilginizi çekebilir

Yorum Yap

Bu internet sitesinde, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve internet sitesinin verimli çalışmasını sağlamak amacıyla çerezler kullanılmaktadır. Bu internet sitesini kullanarak bu çerezlerin kullanılmasını kabul etmiş olursunuz. Kabul Et Daha Fazlası...